Zombie Walk – proměntě se na zombie

O co jde? Zombie Walk je akce, na které se shromáždí co největší skupinka lidí, kteří se oblečou a nalíčí jako zombie (oživlé mrtvoly, nemrtví, říkejte tomu jak chcete..). Takový “nemrtvý” dav potom projde nějakým větším městem a snaží se napodobit chování zombie co nejvíce.

První taková akce proběhla už někdy v roce 2003 v Kanadě a od té doby už podobných akcí proběhlo několik v různých městech světa. Letos je to ale poprvé, co se bude něco podobného dít i u nás, konkrétně v Praze 17.května.

Jakožto milovník trilogie Residet Evil jsem byl touto myšlenkou docela nadšený. Nicméně po shlédnutí několika videí z těchto akcí mé nadšení opadlo. Jedná se o docela velký dav lidí, ale spousta z nich tuto akci pojala trošku jinak, než by se mi líbilo. Některé zombie se mi fakt líbily, vypadali jako z filmu 🙂 Jiní ale vypadali spíše jako postavičky z komedií. Krom toho se tam spousta nemrtvých doslova tlemila, což jistě na “realitě” nepřidá.

Nápad to je skvělý, jen je zatím jeho potenciál nevyužitý. Kdyby to všichni účastníci vzali více vážně a snažili by se napodobit chování zombie co nejvíce, myslím že by to mohlo vypadat opravdu zajímavě. Uvidíme jak dopadne první zombie walk v ČR, třeba to bude příjemné překvapení 🙂

Pokud vás tato akce zaujala, doporučuju navštívit oficiální web této akce www.zombiewalk.cz a případně se zaregistrovat 🙂 Tak co, zahrajete si na zombíky, nebo podobné kreatury vidíte raději na svých obrazovkách?

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *