Zlo přichází z Vatikánu

Tenhle příspěvek berte s nadsázkou, ale když jsem nedávno hledal na youtubu videa, které bych mohl označit jako oblíbené, tak jsem narazil na několik zajímavých videí se současným papežem (Joseph Ratzinger). Věděli jste, že je až moc podobný senátoru Palpatinu ze ságy Hvězdných Válek? Pokud jste Hvězdné války viděli, určitě víte co se stalo, když se Palpatin dostal k moci. Nesmíme dovolit, aby měl papež nějakou moc, jinak je s naším světem konec! 🙂

originál z hvězdných válek

realita 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 Responses to Zlo přichází z Vatikánu

 1. carnero napsal:

  Když občas slyším, co za zvěsti a požadavky leze z Vatikánu, ani moc nemám chuť tohle brát s nadsázkou. Občas si to myslím i bez vazby na SW :

 2. David napsal:

  Carnero: no jo. Stačí vzpomenout jaké zvěrstva spáchala církev v minulosti…

  Každý kdo se dostane k moci toho dříve nebo později zneužije ve svůj prospěch. Je to už v povaze lidí.

 3. carnero napsal:

  David: I když pominu tu krvavou minulost. Občasné dnešní chování církve (instituce jako celku) je dost pofidérní. IMHO se chová jako jakákoliv jiná organizace (komerce, PR kecy…), ale tváří se jako spasitelé.

 4. Zdar. Přihodím jen pár odkazů, které by mohli v této souvislosti zajímat.

  Soupis církevních hříchů – moc zajímavé čtení:

  http://www.blisty.cz/art/22867.html

  A něco na odlehčení:

  http://trn.php5.cz/comix2/mysi_v_knihovne.jpg

  http://trn.php5.cz/comix2/velionoce.jpg

  😉

 5. David napsal:

  Carnero: souhlasím. Nejhorší je, že většina lidí ji tu jejich “svátost” pořád ještě věří. 🙁

  Přemek: Díky moc za ten první odkaz! Je to super čtení a jsem rád, že to někdo všechno sepsal do jednoho článku. Ten text by měl být jako povinná četba na základních školách, aby si všichni uvědomili o čem ta církev vlastně je.

 6. carnero napsal:

  David: To je na tom to nejhorší. Pokud budu říkat na náměstí bludy já, budou mě lidi považovat za magora a nic si z toho nevezmou – budu neškodný. Jenže organizace, které věří značná část lidí by měla asi přijmout jistou zodpovědnost a podle toho se chovat. Což si nejsem tak docela jistý, zda dělají…

 7. Po pravdě bych řekl, že tohle vlastně vůbec není o víře, nebo náboženství. Je to hlavně o tom, že církev vznikla jako živá skupina lidí – učedníků Ježíše. Vznikla v ní jakási hierarchie a dostala podobu organizované skupiny. Na tom by nebylo nic zvláštního – stejně se organizují lidé dobrovolně už od pradávna. Problém většiny podobných organizací nastává ve chvíli, kdy je ztracena původní myšlenka, původní záměr a namísto hledání jakési duchovní svobody, či cesty ke spáse začne organizace pracovat na svém zachování a institucionalizaci. Původní duch se vytrácí a plně se mohou projevit všechny lidské slabosti a nedokonalosti.

  Podobný osud čeká všechny podobné organizace, které překročí čas svého trvání, či nepoznají čas, kdy je třeba projít změnou. Následně učí zkostnatělá dogmata, která nemohou oslovit a tak si jejich dodržování začínají vynucovat pod různými hrozbami. Bohužel tak navenek činí způsobem, který v očích nezasvěceného musí nutně očerňovat všechny věřící a vše týkající se náboženství, nebo duchovní problematiky.

  Oddělme ale náboženství od církve, která se sama pasovala do pozice jediného nositele všeobsáhlé pravdy. Vždyť mnoho z toho co učí církev (a stejně tak jiné náboženské organizace jiných náboženství) nemá s původní myšlenkou mnoho společného.

  Skutečné náboženství je jednak v nitru každého člověka a nemůže být dáno nějakou organizací a za druhé – jeho obsah je víceméně stejný v jakékoliv společnosti. Odhlédneme-li od nánosů bahna různých nosičů náboženství, tak shledáme, že ať už jde o křesťanství, nebo třeba budhismus, aj., tak v jádru hlásají něco velmi podobného. To něco je především o hledání skutečné lidskosti v nás samých a je to něco, co můžeme nalézt i v mnoha lidových rčeních, moudrech i pohádkách. Co – to už musí každý najít sám – kdo má uši k slyšení, slyš… ;-).

 8. David napsal:

  Carnero: přesně tak. Kdybych třeba prohlásil, že jen já mám jedinou a absolutní pravdu, tak by se tomu lidi jen smáli. Když to prohlásí papež, tak to většině zfanatizovaných lidí ani nepříjde divné :/

  Přemek:Já ti nevím. Vždy když mi někdo řekne že je věřící a potom povídá věci typu “v neděli MUSÍM do kostela” a podobně, tak jen kroutím hlavou. Nemám nic proti víře, ale celkem se mi hnusí slepé následování čehokoliv.

  Ale je to celkem logické. Lidé potřebují jistotu a církev jim jí dokázala nabídnout.

  S tím tvým posledním odstavcem naprosto souhlasím. Náboženství je opravdu o něčem jiném, než co se snaží různé organizace lidem vnutit.

  Když jsem přečetl ten článek na který jsi mi dával odkaz, tak jsem si uvědomil, že církev napáchala více zla a škod než komunisti a nacisti dohromady. Církev má na svědomí smrt miliónu neviných lidí a přitom lidé ještě dneska označují papeže za svaté. Já bych na ně poslal inkvizici a v případě, že by neuznali svůj omyl by byli mučeni těmi nejbolestivějšími způsoby a poté by byli upáleni. Církev jako organizace by měla být zakázana a tvrdě pronásledována. Měli by platit za každého jedince, který kvůli nim přišel o život.

 9. carnero napsal:

  Přemek: De facto si napsal to, co si myslím už léta. Není zlé věřit a je ačkoliv jsme nevěřící, respektuji víru ostatních a chápu ji. Ať už věří v Boha, bohy nebo cokoliv jiného. Ale myslím si, že je špatné (nebo minimálně pochybné) věřit církvi, že je jakýmsi nositelem víry a že bez nich by to nešlo. Nemám rád lidi, kteří církev obhajují, myslím, že kdyby jim dějiny daly příležitost, svou krvavou historii s klidem zopakují.

 10. Eduard napsal:

  Církev je stejná jako stát, občane a věřící zaplatˇ.Ježiš byl chudý to neplatí o církvi.
  Pane Duka z prodeje restitucí získáte miliony ,které Vám nepatří vy nemáte strach
  až budete stát u toho nevyšího soudu?Jak církev nabyla majetku,kolik chudáků
  okradla?Jste stejní jako anti Jánošík Klaus ktrý chudým vzal a bohatým dal i sobě.
  Neříkejte že věříte-jste Jidáš a vlk v berákově rouše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *