Zkušenosti s internetem od UPC

Poskytovatelé internetu u nás začínají být asi stejně žertovné téma jako mobilní operátoři, dodavatelé energií a banky. V tomto článku bych se rád zmínil o přístupu služby UPC, aby měli nějakou tu reklamu za své skvělé služby. Bohužel, stejně jako u výše zmíněných prostě občas jiná možnost není, popřípadě je to z bláta do louže. UPC evidentně spoléhá na to, že do řady ulic jednoduše jiné připojení není a s internetem do mobilu si moc nepomůžete…

Ach ta cena!

Už první zádrhel nastává u ceny. Částku za „pronájem“ modemu snad ani nebudu komentovat – cenu modemu splatíte během prvních dvou měsíců používání služeb. Na použití vlastního modemu nebo odkup samozřejmě zapomeňte. I tak je cena za 3x pomalejší internet než má konkurence někdy až 2x vyšší! A to se mnohdy bavíme o „akční ceně“ – tedy pouze pro nové zákazníky.

Starý zákazník si musel na podpoře vydupat „slevu“ ve výši krásných 130 Kč měsíčně (čímž platím už jen asi o 150 Kč víc jak nový zákazník). Při zrušení smlouvy dřív jak za rok mi ovšem bude sleva zase zpětně odečtena a doplatím „plnou cenu“. Jako bonus navíc chodí cena nezaokrouhlená i v halířích. A když náhodou nezaplatíte včas, musíte peníze poslat do Bank of Scotland – dokonce má v Brně i jednu pobočku a peníze přičte už za tři dny!

Sleva pro stálé zákazníky

Pokud už nějaký rok máte u UPC internet (či kabelovku), možná pomýšlíte na nějakou slevičku nebo nový tarif. Nic takového samozřejmě nemůžete vyřídit v prodejně UPC, protože pikolík na stánku to udělat nesmí! Pěkně si musíte zavolat přes call centrum a pak dostanete úžasnou slevu zmíněnou výše… A nebojte se být zlí a hrozit odchodem jinam, jinak sleva nebude.

Mezi skvosty patří to, že můj tarif už byl údajně starý a ani “neexistuje”, přesto jsem nedostal žádnou novou nabídku – jen my zrychlili internet (na 1/3 nabídky konkurence) a od ceny se odečetla výše zmíněná “sleva”. Takže s “aktuálním” tarifem zřejmě zase budeme do doby, kdy si zase budu stěžovat a třeba zas bude nějaká “sleva” či “akce”.

Klameme, lžeme, mlžíme…

Už při zavítání na web UPC narazíte na pochybné informace. Například se dozvíte, že máte pronájem modemu v ceně, ale následně v rozpisu ceny je položka modem zvlášť. Uzavřel jsem smlouvu s inzerovanou cenou a jejda, 3 měsíce poté služba najednou podražila na skoro dvojnásobek! Prý akční nabídka skončila a dále budou již jen „normální“ tarify. Montáž dle paní na stánku bude zdarma – montáž „zdarma“ byla, ale pikolík si naúčtoval bratru 700 Kč za materiál, o kterém nebyla předtím vůbec řeč. Na jednu zásuvku a kus káblu mi to přišlo docela dost. Další perličkou je to, že smlouvu můžete vypovědět, ale podobně jako u mobilních operátorů můžete vysolit plnou cenu i tak. Takže při podpisu smlouvy opravdu bacha a pečlivě pročíst!

Podpora na jedničku

Jako obvykle, pravá ruka neví co dělá levá. Takže jeden týden přijde pikolík vyměnit modem, druhý týden volá teta z UPC, jestli nechceme nový modem. Na běžnou zákaznickou linku se z webu jen tak neproklikáte, mejl pro jistotu nikde žádný a pro (draze) platící zákazníky všude svítí linka 844 (tedy placená). Samozřejmě existuje i běžná linka 241-005-100, kterou si ovšem musíte vyhledat v patičce webu a ještě nedávno byla velmi šikovně schovaná.

Abych jen nehaněl, zavolal jsem a celkem svižně se vše vyřídilo. Bohužel, následně již žádný mejl s potvrzením o změně služby už nepřišel. Ooops, fail! Takže s napětím čekám co přijde ve vyúčtování.

Krátká vsuvka Netbox

Kdysi jsem měl internet ještě u firmy Netbox. Při stěhování jsme vypověděli smlouvu, dorovnali nedoplatek, údajně bylo vše v pořádku. Následně Netbox zkrachoval a časem vznikl nový Netbox. Asi po 3 letech (!) mi přišlo obyčejným dopisem (!) ultimátum od nějaké vymahačské firmy z Ostravy ohledně „úhrady nedoplatku“. Částku vymáhal nový Netbox (se kterým jsem nikdy žádnou smlouvu neměl!) a s ohledem na výhružky exekucí a zabijáckému termínu k úhradě jsem zaplatil požadovanou sumu cca 3500 Kč (z toho byla většina „pokuta“). Okamžitě jsem si stěžoval u Netboxu i u oné firmy – chvíli se handrkovali a pak prý že když byl požadavek neoprávněný, neměl jsem ho platit. Samozřejmě peníze nevrátili a urgence byly marné. A kvůli podobné částce se samozřejmě soudit nebudu, protože ztracený čas by mi nikdo nezaplatil. Takže nejen v UPC jsou korporátní svině.

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *