Word 2007 jako nástroj pro blogování?

Napadlo vás někdy, že program jako Microsoft Word by mohl sloužit i pro blogování? Mě teda rozhodně ne, ale dneska jsem zjistil, že je to opravdu možné. Ve verzi 2007 přibyla podpora pro několik blogovacích systému, mezi kterými nechybí ani podpora pro wordpress.Následující obrázky vám ukážou, jak vytvořit nový příspěvek do vašeho blogu.

ScreenShot00071
Pěkně schovaná položka

ScreenShot00072
Vyberte si, který blogovací systém používáte

ScreenShot00073
Vyplntě adresu blogu a přihlašovací údaje

ScreenShot00074
Můžete začít psát nový článek, nebo otevřít existující

ScreenShot00075
Taky můžete příspěvek zařadit do kategorie

Můj názor

Microsoft Word 2007 je úžasný nástroj pro tvorbu textů. Krom luxusního rozhraní nabízí taky bezkonkurenční nástroj pro kontrolu pravopisu. Pro psaní článků na blog se ale nehodí. Pokud chcete své články vytvářet pěkně offline pomocí nějaké aplikace, musím doporučit Windows Live Writer. Ten totiž nabízí mnohem více funkcí (pro blogování) a dokáže s vaším blogem dokonale spolupracovat. V Live Writeru jsem napsal posledních několik článků a zatím se mi hodně líbí. Až ho otestuju více, napíšu tady něco z mých zkušeností s ním.

Příspěvek byl publikován v rubrice Internet, Software. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 Responses to Word 2007 jako nástroj pro blogování?

  1. Flavicius napsal:

    Pro psaní článků velice často používám wlw, který umí opravdu dobré kousky, např. nahrávat obrázky, které publikujete v článku, na externí ftp server. Sadu Windows Live mám vůbec rád :-).

    Word 2007 pro blogování? Nezkoušel jsem, ale word nemám zrovna v lásce, takže to radši ani zkoušet nebudu ;).

  2. David napsal:

    wlv je pro blogování úplně super. Jen mi tam chybí pokročilá kontrola pravopisu, která je ve Wordu. Škoda že to tam nejde nějak integrovat 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *