Vyvážení barev u displeje notebooku

Dnes mi přišel email s dotazem, jak upravit vyvážení barev u notebooku. V článku o mém notebooku Dell Vostro jsem se totiž zmiňoval o tom, že barvy na displeji byly posunuty hodně do modra. Řekl jsem si, že by tento návod mohl zajímat více lidí, proto odpověď píšu do samotného článku.

Postup který zde popíšu se týká notebooku Dell Vostro s grafickým adaptérem od Intelu a operačním systémem Windows Vista. Podobně by to mělo fungovat i u ostatních notebooku.

Stačí kliknou pravým tlačítkem na plochu a vybrat položku Vlastnosti grafického adaptéru. Otevře se okno s nastavením. Tam stačí vybrat záložku Korekce barev a nahoře potom zvolit, kterého displeje se nastavení týká (to v případě, že je k notebooku připojen i jiný monitor). Pak už stačí upravovat jas u jednotlivých barevných kanálů.

Vzhledem k tomu, že mi displej zobrazoval vše do modra, stáhl jsem pro modrý kanál jas na hodnotu -21. Vzhledem k tomu, že mé vnímání barev je díky sníženému barvocitu slabší, orientoval jsem se spíše pocitově a nastavil jsem si tu hodnotu tak, aby se mi na to dobře dívalo. Je potřeba si s tím trošku pohrát a vyzkoušet, co bude vypadat nejlépe 🙂

Takto vypadá dialog s nastavením:

Pokud vlastníte jiný notebook, nebo jiný operační systém, postup bude ve většině případů podobný. Snažte se najít místo, kde se nastavují vlastnosti grafického adaptéru a pokud budete mít štěstí, najdete tam i možnost vyvážit jednotlivé barevné kanály 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Technika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *