Vkládání zdrojových kódu do WordPressu

V poslední době jsem zde často psal články, do kterých jsem kopíroval části zdrojových kódů. Vzhledem k tomu, že integrované řešení dodávané s WordPressem je téměř k ničemu, začal jsem hledat něco lepšího. Jako první jsem zkusil plugin Google Syntax Highlighter for WordPress. Ten dokázal zobrazit zdrojový kód velmi dobře. Bohužel se mi nepodařilo donutit, aby vždy uchovával původní formátování textu. Nevím, jestli za to může ten plugin, nebo editor ve WordPressu, ale ve většině případů se mi formátování rozhodilo, nebo zmizelo úplně.

Hledal jsem tedy jiné řešení a momentálně používám plugin WP-Syntax. Ten sice nezobrazuje zdrojáky tak hezky, jako předchozí plugin, nicméně nemá tolik problémů se zachováním textu. Zdrojový kód zde uzavíráte mezi tagy <pre lang=”language”> </pre>. Právě díky tomu, že využívá tento defaultní tag (jen doplněný o použitý jazyk) ho editor ve WordPressu naformátuje dobře.

Bohužel ani tento plugin není úplně ideální. Co jsem tak zkoušel, je třeba kód vkládat v HTML editoru (myslím tím ten HTML editor ve WordPressu), jinak se text taky rozhodí.

Celkem mě zaráží, jak může být taková celkem triviální záležitost, jako je vkládání formátovaného textu do článku problematická. Zajímalo by mně, jestli jste se už s touto problematikou setkali a případně třeba neznáte nějaké elegantnější řešení?

Příspěvek byl publikován v rubrice Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *