Vhodné zařízení pro domácí síť

Dlouho jsem používal v domácí síti 3 zařízení: D-Link router, D-Link AP a potom nějaký switch. Jediný důvod proč jsem neměl zařízení router+ap v jednom byl ten, že v době pořízení těchto zařízení sloužily k jinému účelu. AP bylo na střeše a router v teple domova. Později se AP přesunulo vedle routeru, a sloužilo k šíření internetu vzduchem v okolí bytu.

S výrobky D-Link jsem míval docela problémy. Hlavně se mi často stávalo že router zamrznul, nebo že nezískal IP adresu. Nepomohl ani novější firmware. Navíc získání adresy trvalo neúměrnou dobu.

Pro pobavení, takhle nějak vypadala moje domácí síť (fotil jsem to až jak jsem to rušil, proto je to tak roztahané, jinak to bylo samozřejmě pěkně uklizené 😉 )

Už delší dobu jsem měl chuť s tím něco udělat, rozhodl jsem se ve chvíli kdy mě začalo zlobit wifi připojení a dost slabý signál. Proto jsem si pořídil Linksys WRT54GS což je AP a router v jednom. Je vidět obrovský rozdíl mezi nastavením Linksysu a D-Linku. Linksys má mnohem více možnosti nastavení, je rychlejší, mnohem lépe zpracovaný (D-Linky se hodně zahřívají) a hlavně je za velmi výhodnou cenu. Za 1600Kč mám teď kvalitní zařízení, které se dobře administruje a navíc je spolehlivé. Navíc podporuje i silné zabezpečení WPA2, které spolu s opravdu silným heslem zaručuje bezpečí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Technika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 Response to Vhodné zařízení pro domácí síť

  1. Pingback: Když se všechno sere | Dadajax's weblog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *