Ukládání zpráv ve Windows Mobile 6 na kartu

Všechna přijatá pošta se ve WM6 standardně ukládá do interní paměti. Ta je ale velmi malá, což velmi znesnadňuje práci s poštou. Naštěstí se tato nepříjemnost dá obejít. Potřebujete k tomu jen nějaký editor registrů (doporučuju například Total Commander , který je kromě souborového manažeru i dobrým editorem registru).

Najděte si adresář HKLM\\System\Inbox\Settings\

a v něm vytvořte tyto dva klíče:

název: PropertyPath
hodnota: zde zadejte cestu ke složce na kartě, např \Storage Card\Inbox

název: AttachPath
hodnota: cesta ke složce pro přílohy, např \Storage Card\Inbox\Attachments

Teď velmi důležitá část: pokud máte na today obrazovce plugin messaging, tak jej vypněte. Pokud by jste jej nechali a přístroj restartovali, vytvořila by se vám nová složka Storage Card a ta fyzická karta by se přesunula do složky Storage Card 2. Takže vypněte si ten today plugin, udělejte soft reset.

Nyní by se měla veškerá pošta i přílohy ukládat na paměťovou kartu, takže není problém mít třeba 100MB pošty v telefonu. Pokud chcete přesunout už uložené zprávy v interní paměti na kartu, tak je najdete ve složce \Windows\Messaging. Odtud si je už jenom zkopírujte do vaší nové emailové složky na kartě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Windows Mobile. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 Response to Ukládání zpráv ve Windows Mobile 6 na kartu

  1. Pavel napsal:

    Vse upraveno, ale stale po restartu mam Storage Card2. Bohuzel nevim jestli jsem ten plugin messaging vypnul spravne. MamHD2 a pres task manager jsem ukončil aplikaci tmail.exe. Nevíte někdo zda se jedná o tutu aplikaci?

    Díky za rady

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *