TV program v mobilu

Nebaví vás hledat televizní program různě po stole, nebo na internetu? Já jsem problémy s televizním programem vyřešil jednoduše – mám ho všude sebou v mobilu. Samozřejmě teď mluvím o zařízení typu Pocket PC s operačním systémem Windows Mobile. Prográmek jsem našel na fóru ce4you.cz. Jelikož má vlákno o tomto programu už přes 91 stran, nepodařilo se mi vypátrat autora programu. Je to jednoduchý prográmek, který stačí pouze nakopírovat do zařízení a spustit. Instalace není nutná.

K zobrazovaní aktuálních informací potřebujete stáhnout data ze stránky http://www.denpodni.cz/tvprogram/. Tam si navolíte, pro které stanice chcete stáhnout programy a na které dny. Doporučuju zatrhnout položku “Informace o pořadech”. Získáte tím možnost přímo z vašeho mobilu zjistit bližší informace o různých pořadech. Datový soubor (který je uložen ve formátu.txt) bude sice o něco větší, ale v dnešní době gigabytových paměťových karet to není problém. Tento soubor nezabere více než 1MB.

TVprogramNow Po stažení souboru tvprogram.txt ho musíte ručně nakopírovat do složky, ve které máte soubor tvprogram.exe. Poté stačí jen aplikaci spustit. Program by se měl automaticky načíst a po spuštění aplikace uvidíte právě přehrávané pořady. Když kliknete na roletkovou nabídku, můžete si prohlížet program určité stanice. Ukáže se vám seznam programů na několik týdnů dopředu.

TVprogram Velkou výhodou této aplikace je snadné upozornění na určitý program. Pokud vás nějaký pořad zaujme a nechcete ho zmeškat, stačí na něj poklepat. Program ho potom vloží do kalendáře a nastaví připomenutí na 5 minut předem. Díky tomu by se vám nemělo už stát, že byste zapomněli na svůj oblíbený pořad.

Bohužel tento program má i své nevýhody. Největší slabinou tohoto skvělého prográmku je nemožnost automatické aktualizace programu. Vždy musíte stáhnout textový soubor z výše uvedené stránky a poté ho překopírovat do telefonu. Je to docela zdlouhavé a může to dost lidí odradit. Možnost automatického stahování programu by byla hodně užitečná, snad bude tato funkce dostupná v některých z dalších verzích.

Pro stažení programu navštivte buď diskusní fórum na ce4you.cz, nebo program stahujte z níže uvedeného odkazu. Program by měl bez problému fungovat na zařízeních s WM5 a WM6, na ostatních jsem ho netestoval.

Stáhnout program: tvprogram.exe

Příspěvek byl publikován v rubrice Windows Mobile. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 Responses to TV program v mobilu

 1. Flavicius napsal:

  Škoda, že nemám smartsphone :-). No co, tak si vystačím s http://tv.sms.cz

 2. David napsal:

  Já myslím, že podobné prográmky budou určitě dostupné i pro ostatní telefony. Určitě se najde nějaka java aplikace, která bude dělat něco podobného 🙂

 3. Nějaká java aplikace pro TV program je k nalezení na

  http://mobilnihry.idnes.cz/tv-program/

  ale nezkoušel jsem ;).

 4. David napsal:

  Díky za odkaz, třeba se to někomu kdo dává přednost javě bude hodit 🙂

 5. radon napsal:

  a neni nejaky downloader, ketry by automaticky stahoval soubory a ukladal do prednastaveneho adresare?
  I kdyz mne osobne by stacila kompaktni http://www.stranka bez obrazku , ktera by detail o programu ukazala az po klliknuti, tech par kB bych prezil

 6. dadajax napsal:

  Radon: bohužel o ničem takovém nevím 🙁

 7. Lukáš napsal:

  Ahoj, malá kompaktní stránka s přenosem pár kB už existuje – http://vmobilu.tv/ 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *