Travian – pařit či ne?

Nevím jak koho, ale mě osobně chytly online hry už docela brzo, ještě když začínal Travian. Dneska se s hrami roztrhl pytel a nabídka je poměrně široká v mnoha žánrech, ale v dobách začátků nebylo moc z čeho vybírat, hry měly ledasjaké mouchy a zdaleka nedosahovaly dnešní propracovanosti. Tento příspěvek je takové zamyšlení nad historií a zároveň lehce kokteuji s myšlenkou vytvoření miniwebu čistě o Travianu, kde by byly nějaké pokročilejší tipy a strategie, které v Travian návodech jen tak nenajdete. A co vy? Pochlubte se v komentech co vy a Travian 🙂

travian1Tady mi zrovna sousedi dělají z vesnice kůlničku na dříví 😀

O čem to je?

Travian je klasická prohlížečová strategie, která běží v reálném čase. Můžete si vybrat ze tří národů (Galové, Germáni a Římané) a pak začnete budovat vesnici, stavět vojsko, okrádat sousedy a budovat další vesnice. Potud jednoduchý koncept společný všem podobným hrám. Cílem hry je vybudovat div světa – jakousi ohromně náročnou stavbu. Pro tyto účely je třeba vytvořit alianci více hráčů a společně táhnout za jeden provaz. Travian se hraje tzv. na servery – tedy v určité datum začíná celý svět od nuly. Pokud si chcete trochu zahrát, raději počkejte na začátek nějakého serveru, budete to mít výrazně snazší než když budete začínat týden či dva po ostatních. Právě DNES začítá server 3 z nuly, takže je dobrá příležitost začít!

Akce ve hře!

Protože samotná hra má momenty, kdy se poněkud vleče a závisláci měli málo vyžití, přidali vývojáři řadu vlastností. V novějších Travianech máte svého hrdinu, který vyráží za dobrodružstvím, sbírá zkušenosti i předměty a dokáže vám velice pomoci ve hře. Navíc přidává do hry akční prvek, stejně jako různé bonusové úkoly za odměny, dobývání oáz a podobně. Ze začátku to možná až tak nefrčí, ale když máte 5-10 vesnic a rozjede se boj se sousedy, nevíte co dřív!

Zápory Travianu

Připadá vám, že Facebook žere čas? Travian je digitální crack první kategorie. Lidi kvůli tomu nespí, propálí peníze za připojení z dovolené ze zámoří, kontrolují účet i v noci cestou na záchod. Travian je pro mnohé těžká závislost a pokud to chcete někam dotáhnout a nezcvokatět, hrajte radši duál – tedy ve dvou lidech za jeden účet a střídejte se.

Travian také bere iluze – je v podstatě hodně anonymní a teprve tady poznáte lidskou náturu z první ruky. Pirátský kapitalizmus a středověk, nemilosrdné drancování a nadvláda silnějších zde platí plnou měrou. Na sruhou stranu pochopíte, že spolupráce je vždy silnější. Ale také že ne vždy dobro či férovost vyhrají. Výhružné zprávy, nadávky a tahanice nejsou nic vzácného, ale chce to brát s klidem – je to přece hra.

V dřívějších dobách se také pro platící hráče s premium účty často přivřelo oko nad podvody proti pravidlům a řešení problémů bylo problém. Dnes je Travian výrazně propracovanější a podvádění není tak snadné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *