Stargate game

Tak nějak mi vadí, že neexistuje žádná dobrá hra na motivy seriálu Hvězdná brána (neboli Stargate). Proto jsem se asi před rokem rozhodl že takovou hru udělám. Neměl jsem žádné velké iluze o tom jak hra bude vypadat, měla to být jenom taková arkádovka. Přesto to nevyšlo a já jsem vývoj ukončil.

Ze začátku jsem byl dost optimistický, podařilo se mi několik pro mě úspěšných věcí. Hra měla vypadat tak, že hráč ovládá Ha’tak a kolem něho létají další nepřátelské hataky, které na hráče útočily. To se zdálo jako jednoduchý úkol, ale byl nad mé síly. Sice jsem překonal neznalost analytické geometrie (pojem vektor mi byl cizí), ale i přesto jsem s pomocí několika lidí na fóru českých her dokázal zprovoznit pohyb střel 🙂

Počáteční nadšení opadlo ve chvíli, kdy jsem měl nějaký malý základ hotový, ale potom jsem už nevěděl „jak dál“. Stejně většinu kódu jsem kopíroval z jiných zdrojových kódu, takže jsem stejně moc dobře nechápal jak to funguje. Alespoň mě to poučilo, že do tvorby her se mám pustit, až budu mít větší znalosti a až budu mít za sebou nějaký větší projekt.

Hru jsem programoval v Delphi7 a komponentou Asphyre. Aby to nebyl úplně zbytečný článek, tak tu hodím screenshot a odkaz na stažení té hry.

Stahujte ZDE

Jo a ještě k ovládání:
pohyb:šipky
střelba:kliknutí levým tlačítkem
konec:ALT+F4

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry, Programování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 Responses to Stargate game

  1. Jižík napsal:

    Ahoj, odkaz ke ztazeni neni funkcni…prosim zasli mi funkcni odkaz nebo celou hru na jizik93@centrum.cz diky moc

  2. dadajax napsal:

    Jižík: ahoj, tady je funkční odkaz: http://rapidshare.com/files/246666114/SG-game.zip

    Jsou to tři různé verze té hry, ale nějak nevím, které z nich jsou funkční. Bohužel na Windows Vista se mi nedaří rozjet ani jednu verzi 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *