Snímání obrazovky ve Windows Mobile

getpdascreenChtěli byste udělat screenshot vašeho Pocket PC a nevíte jak? Existuje spousta programů, které dokážou sejmout obrazovku zařízení. Některé se instalují do zařízení a některé lze ovládat přímo z počítače. Já jsem si oblíbil prográmek GetPDAScreen, který dokáže snímat obrázky z počítače. K vyfocení obrazovky je třeba připojit zařízení pomocí ActiveSync. Potom stačí kliknout na tlačítko Get capture. V programu se zobrazí náhled obrazovky a pokud jste s výsledkem spokojeni, klikněte na Save bitmap.

Program ukládá sejmutou obrazovku pouze do formátu .bmp. To je docela nevýhoda, jelikož formát bmp není moc vhodný pro prezentaci na internetu. Všechny screenshoty ze zařízení potom otevřu v grafickém editoru (dříve v Irfan View, nyní v Zoner Photo Studio) a uložím do formátu PNG. Nicméně tato procedura nezabere více než půl minuty, takže to není vůbec nic závažného.

Program je freeware a stahovat ho můžete ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Windows Mobile. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů: Snímání obrazovky ve Windows Mobile

 1. Ja doporučím program Jeyo Mobile Companion. Ve verzi 2,0 již podporuje i Windows Vista, byť ještě občas se vyskytnou potíže při připojení zařízení s WM6. Jinak je to ale výborný program správce zařízení s Windows Mobile. Umožňuje pohodlný příjem a odesílání sms přímo z PC, dokáže zachytávat snímky obrazovky, instalovat CAB archivy do zařízení, poslouží jako správce úloh pro WM zařízení, umožňuje rychlý přehled zmeškaných, odchozích a příchozích hovorů, nebo lze využít k personalizaci zařízení. Výborně též poslouží k archivování SMS do počítače, kdy tyto je možno jednoduše zálohovat (od verze 2.0 nově do XML formátu).

  http://www.jeyo.com

 2. Teď se zrovna dívám, že už je venku vylepšená verze 2.1. Jdu to testnout ;).

 3. David napsal:

  O Jeyo Mobile Companion jsem už slyšel, ale nijak víc se o něj nezajímám. Ta cena kolem 20$ mě celkem odrazuje 🙂

 4. Huncut napsal:

  A o něčem na záznam videa nevíte?

 5. David napsal:

  Bohužel 🙁 Ale vím, že něco takového existuje, protože už jsem několikrát viděl video záznam z používání WM zařízení. Myslím, že to byl nějaký soft na ovládání mobilu z počítače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.