Nová fotogalerie

Tak a je to tady. Po několika hodinách třídění fotek jsem se konečně odhodlal a založil si vlastní fotogalerii zde na svém webu. Galerii pohání plugin do wordpressu s názvem PixGallery. To jestli to byla nejlepší volba se teprve uvidí, nicméně se mi tento systém fotogalerií docela líbi. A kde mou fotogalerii najdete? Odkaz je nahoře v menu.

Budu se snažit tuto galerii udržovat v aktuálním stavu, to znamená, že tam budou časem přibývat další a další fotky. Bylo by hloupé mít zde návody na focení a přitom zde nemít žádné vlastní výtvory. Pokud Vás tedy bude zajímat něco z mé tvorby, budu rád když si mou galerii prohlídnete.

Některé fotografie byly pořízeny mým novým objektivem, například tato a tato. Děkuju tím Monice za její trpělivost a těším se na další focení 😉

K jednotlivým fotografiím můžete psát komentáře, tak neváhejte a kdykoliv Vás fotka zaujme, využijte toho 🙂 No a nakonec nezapomeňte, že když budete chtít fotku použít (na web, nebo jinak), musíte k tomu mít svolení autora (to znamená mě 🙂 ).

No a aby nebyl tento post úplně zbytečný, rád bych se Vás zeptal, jak Vám tento typ fotogalerie vyhovuje? Máte s tím nějaké problémy, nebo víte o něčem vhodnějším (ideálně nějaký plugin pro wordpress)?

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotografování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 Responses to Nová fotogalerie

 1. Lery napsal:

  Tak jsem si prosel tvoji galerii. Moc pěkná. Co se týče funkčnosti, hodně se mi líbí procházení mezi jednotlivými galeriemi, je to fajn věc a určitě praktická. Co bych hodnotil jako mínus je to, že se na fotky dá koukat pouze z “náhledu” a procházet galerií zároveň. Když si chceš fotku prohlídnout v detailech, tak mi to procházení chybí, zajímavé řešení je ve zvětšené verzi fotky její posouvání. Ale když jsem si chtěl dlouhou fotku sescroolovat dolů, náhled zmizel. Jinak prostředí galerie bych hodnotil jako příjemné.

 2. David napsal:

  Díky za hodnocení. Jestli jsem to dobře pochopil, tak máš na mysli přepínání mezi fotkami, když je zobrazena ve větším rozlišení, že?

  Je fakt, že tuhle funkci PixGallery nenabízí a bohužel taky při scrollování se zapnutým lightbox efektem se fotka ztratí. Co jsem se tak díval do toho kódu pluginu, tak jsem z toho nebyl zrovna nejchytřejší a na nějaké úpravy se necítím.

  Asi to bude chtít něco lepšího. Navíc mě štve, že když vypnu zobrazování názvů fotek, tak zmizí i názvy alb. Budu se ještě muset podívat na nějaké jiné pluginy.

 3. David napsal:

  Jo a taky má ta galerie velkou nevýhodu. Když zapnu v nastavení pluginu, aby se komentáře ukládaly přímo k jednotlivým fotkám (technicky jsou totiž všechny fotky na jedné stránce), tak potom mám problémy dohledat, kde ten komentář je. Musím procházet jednotlivé fotky, protože kliknutí na komentář mě nasměruje na hlavní stránku galerie. 🙁

 4. David napsal:

  Jo a ještě aktualita, zrovna se tak nějak dívám na NextGEN gallery, ten plugin vypadá taky docela zajímavě. Asi bych tím ale přišel o možnost mít u fotek komentáře.

 5. Lery napsal:

  Přesně to jsem měl na mysli. Procházení fotek ve větším rozlišení. Ty komentáře jsou taky velká nevýhoda, hledal jsem komentáře k fotkám, protože by mě určitě zajímaly názory ostatních lidí. A to procházení, každé fotky je šílené. Asi se shodneme, že tato galerie není zrovna topravé ořechové.:(

 6. carnero napsal:

  Upřímně mě ta galerie ani nezaujala ani nezklamala. Prostě je použitelná, ale tak nějak nic víc. Má asi to potřebné, co galerie má mít. Jen mi hodně chybí procházení klávesami – na to jsem si z mnoha míst zvykl (moje galerie, fotoalba.cz nebo iDNES).

 7. David napsal:

  Děkuju vám za názory.

  Carnero: teď se tak dívám na tu tvojí galerii a něco takového bych si představoval. A dokonce teď zjišťuju, že nabízíš tu galerii volně ke stažení. Dokonce mi vyhovuje i ten způsob, že si načítá fotky z adresáře a nemusí se nic nastavovat.

  Tak to vypadá, že na NextGEN gallery se vykašlu 🙂

 8. carnero napsal:

  David: Na to moje bych moc nespoléhal. Ale zkusit to můžeš. Já to dělal hlavně pro sebe, takže nemám nejmenší tušení, nakolik to splní představy jiných lidí. Ale já to používám každý den a už pár týdnů jsem neměl potřebu tam něco měnit 🙂

 9. David napsal:

  Tak a je to tady. Tvoje galerie je sice hodně dobrá, ale odradila mě ta práce okolo(úprava vzhledu atd). Zvolil jsem raději NextGEN galerii, která je jako plugin přímo do wordpressu.

  Ze začátku sice nějak zlobil lightbox efekt, ale teď už to vypadá, že to funguje.

 10. carnero napsal:

  David: Je to samostatné, takže to má i samostatné styly. I když myslím, že v nich jsou důležité asi tak čtyři elementy a zbytek se vrazí do nějakého DIVu v cílové stránce. Ale nepočítal jsem s tím, že to někdy někdo použije 🙂

 11. David napsal:

  Jasně, ono by to asi nebyl problém to tady nějak naimportovat, ale na to jsem moc líny 😉 Navíc mi třeba moc nevyhovuje to pojmenování fotek podle názvů souborů(fotky nepojmenovávám).

  Ale až na tyto nedostatky se mi Tvoje galerie líbí. Jen by to chtělo možná více propagovat, ta galerie si určitě zaslouží větší rozšíření mezi lidi. Na to, kde ji stáhnout jsem narazil v podstatě čistou náhodou.

 12. carnero napsal:

  David: Třeba to pojmenování fotek podle názvů souborů byl záměr. Jsem líný a nehodlám fotky pojmenovávat – takže je na disku batchem přejmenuji a pak uploadnu na server. Cílem byla galerie, ktará poběží na serveru “nad FTP”. Tedy že fotky přes FTP nahraji a jinak na to ani nesáhnu.

  Na stažení jsem jí dal kamarádovi a tak to zůstalo. Ani moc nechci aby o tom lidi moc věděli – čim víc lidi ví, že něco je, tím víc to chtějí a pak otravují s dotazama.

 13. David napsal:

  Aha, ještě že to už vím. Chtěl jsem totiž o Tvé galerii napsat nějaký článek, aby se dostala trochu do povědomí více lidem. Ale jak to tak vidím, tak by efekt byl spíše opačný, než jaký bych chtěl 🙂

 14. carnero napsal:

  David: Děkuji, budu raději, když o ní psát nebudeš. Možná někdy až bude čas, doladím to tak, aby to dokázali nainstalovat i méně zkušení lidé a pak jí zveřejním nějak viditelněji. Ale to asi potrvá… jestli se k tomu vůbec někdy dostanu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *