Netvibes – váš domov na internetu

V dnešní době je RSS velmi rozšířená technologie. Umožňuje přihlásit se k odběru novinek z webů, na kterých je RSS zdroj. Takové novinky můžete odebírat buď přímo z internetového prohlížeče (umí to Opera, Firefox i IE7), nebo pomocí nějaké RSS čtečky. Takových programů je k sehnání spoustu, mám dobré zkušenosti se čtečkou integrovanou do Mozilla Thunderbirdu.

Bohužel mi takový způsob odběru novinek nevyhovuje. Vždycky mě to rozptylovalo když jsem viděl kolik nových nepřečtených článku přibylo a zbytečně mě to zdržovalo od práce. Proto jsem RSS přestal používat. To vše se změnilo když jsem poznal stránku www.netvibes.com.

O co jde?

Netvibes je plně přizpůsobitelná stránka, na které si nastavíte RSS zdroje, které chcete odebírat. Vše je jednoduše nastavitelné, můžete si nastavit vzhled, rozmístění jednotlivých zdrojů a spoustu dalších věcí. Navíc musím pochválit grafickou úpravu, podle mě se hodně povedla a dobře se v ní orientuje.

Stačí se registrovat a budete mít přístup ke svým oblíbeným zdrojům odkudkoliv. Ovládání je taky velmi jednoduché, navíc je to celé česky což jistě spousta lidí ocení. Pro lepší orientaci je vhodné třídit obsah do záložek podle obsahu. Pro představu, takhle vypadá moje stránka na netvibes:

Přidávání zdrojů je opravdu jednoduché, stačí jen několik kliknutí, a už můžete sledovat aktuální dění. Tento způsob odběru RSS mi vyhovuje mnohem více než jakékoliv jiné RSS čtečky. Vůbec neodvádí pozornost když dělám nějakou práci u počítače. Novinky zkontroluju vždy když mám čas, takže produktivita celkem vzrostla. Určitě je to lepší než ručně procházet desítky webových stránek několikrát denně.

Konkurence?

Google nabízí velmi podobnou službu jménem iGoogle . Funkce mají obě stránky skoro stejné, liší se jen v detailech (teda alespoň jsem na žádné velké odlišnosti nepřišel) ale netvibes jsem si oblíbil více. Pro srovnání tady je screenshot toho iGooglu

Příspěvek byl publikován v rubrice Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *