Nejlepší programy pro Windows Mobile zdarma

Jak jsem slíbil, přináším seznam mých nejoblíbenějších programů pro operační systém Windows Mobile 5.

Today Agenda

Díky tomuhle programu mám pořád na očích všechny aktivní úlohy a blížící se události. Co jsem tak četl v různých diskuzích, tak často tomuto programu vyčítají pomalejší odezvu. Ano je to tak, při změně úkolů nebo událostí v kalendáři chvilku trvá než se tyto údaje objeví na obrazovce. Tohle mi ale vůbec nevadí, jelikož ty dvě sekundy si rád počkám 😉 Co mě ale uchvátilo je obrovské možnosti nastavení. Přizpůsobit si k obrazu svému můžete skoro cokoliv.

screenshot:

homepage: www.tiews.info

Total Commander

Na PC ho bohužel už nepoužívám, místo něho mám FreeCommander. To se snad brzo změní, až si koupím licenci na Total Commandera. Naštěstí verze pro Pocket PC je zdarma. Musím říct že tato kapesní verze TC vůbec nedělá ostudu svému jménu. Je to skvělý nástroj, prohlížení složek s ním je mnohem rychlejší než pomocí vestavěného průzkumníka. Navíc má několik vychytávek. Dokáže se připojit ke vzdálenému FTP serveru a nebo k místu v lokální síti. Do LAN se mi bohužel připojit nepodařilo, ale FTP přenosy fungují spolehlivě. A nakonec obsahuje velmi užitečný nástroj pro správu registrů. Umí toho samozřejmě mnohem více, oceňuju taky funkci, díky které můžete jednoduše asociovat nějakou příponu s programem. Díky tomu lehce nastavíte jakým programem chcete podobné soubory spouštět. Tento program by určitě neměl chybět v žádném zařízení s Windows Mobile systémem. Navíc je kompletně přeložený do češtiny

screenshot:

homepage:www.ghisler.com/ce.htm

WkTask

Tento mini prográmek hodně usnadňuje práci s WM. Dokáže zobrazit běžící programy v liště nahoře vedle nabídky start. Kliknutím na ikonku dané aplikace máte na výběr minimalizování programu a nebo jeho okamžité ukončení. Díky tomuto programu máte pořád na očích spuštené programy a můžete mezi nimi jednoduše přepínat. Program je k dispozici i v české verzi.

screenshot:

homepage: soft.photoracer.net

Metrix

Program s podivným názvem, ale za to je velmi užitečný. Dokáže přidat na Today obrazovku údaje o stavu baterky, informaci o zaplnění paměti (jak RAM, tak i vestavěné paměti a dokonce i stav místa na paměťové kartě) a taky obsahuje nástroj na upravování podsvícení displeje. Bohužel poslední zmiňovaná funkce na mém zařízení (HTC Herald) nefunguje, což je celkem škoda. Vzhled zobrazovaných údajů si můžete samozřejmě přizpůsobit v nastavení. Bohužel to vypadá že autoři programu už nepracují na novějších verzích, ani domovská stránka už nefunguje.

{smartads}

screenshot:

(jsou to ty čtyři zelené ukazatele ve spodní části obrazovky)

odkaz na stažení:metrix-free-edition.en.softonic.com

The Core Pocket Media Player (TCPMP)

Přehrávač videa s množstvím nastavení. Podporuje mnoho kodeků a navíc se dá doplnit spoustou pluginů. Silně doporučuju nahradit integrovaný Windows Media Player tímto přehrávačem. Taky dokáže zobrazovat titulky, bohužel podporuje jen formát .smi, který není moc rozšířený.

screenshot:

odkaz na stažení: www.ce4you.cz

Opera mini

Poslední program co zde uvedu je jen java aplikace. Oproti klasické Opeře pro WM má několik výhod. Jako hlavní výhody vidím nenáročnost v datových přenosech, rychlost a hlavně cena. Narozdíl od mobilní verze Opery pro WM je tato java aplikace nabízená zdarma.

screenshot:

homepage: http://www.operamini.com/

{smartads}

Tímhle můj výčet programů končí. Používám více programů, ale tyto jsou nejužitečnější. Navíc jejich pořízení mě nestálo ani korunu. Určitě by se našly lepší alternativy, ale ty bývají placené. Pokud znáte nějaké další free prográmky pro windows mobile, určitě se o ně podělte v komentářích 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Windows Mobile. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 Responses to Nejlepší programy pro Windows Mobile zdarma

 1. CrazyDog napsal:

  Nevíš o něčím podobný jako je Matrix? Ale stejně hezké nebo hezčí. Díky

 2. dadajax napsal:

  Bohužel o ničem jiném nevím 🙁

 3. Mirek napsal:

  “QuickMenu” mnohem lepší.

 4. Mirek napsal:

  Opera 9.5 Beta pro Windows Mobile je rovněž zdarma a je samozřejmně lepší než OperaMini v Jave.

 5. michal napsal:

  Dobrý den,
  mám nahraný TC a potřeboval bych asociovat, neboť tak mi poradili v Sunnysoftu. VZhledem k tomu, že jsem laik a netusím co a jak, tak bych potřeboval pomoci. Zkusím popsat celý problém.

  Měl jsem nainstalované přehrávače Coreplayer, TCPMP a DivX player. Tento poslední, který nefungoval korektně jsem pomocí rady tedy odinstaloval, následně jsem odinstaloval i zbývající 2 přehrávače, provedl jsem soft reset, nainstaloval ty dva zpět a znovu resetoval. Myslel jsem, že tím mi již půjdou přehrát i nahrané písně v mp3 a půjdou uložit i jako typy vyzvánění pro došlý hovor či zprávu.
  Písně jsem smazal a znovu nahrál, bohužel někde asi visí nějaký rezident, neboť se ukládají s kodekem (jestli to pojmenovávám správně) to Divx. Systém mi je nerozpozná, nepřehraje a neuloží tím pádem jako vyzvánění.
  Jinak pokud si nejprve otevře Coreplayer nebo TCPMP přehrávač a v něm pak písničku již normálně přehraji.
  Zdá se mi tedy, že jde o nějaké prioritní nastavení typu přehrávače, tak aby písničky byly rozpoznatelné pro telefon a šlo je takto použít. Můžete, prosím, pomoci?

  Napsal jsem do Sunnysoftu, odkud mi poradili využít program Resco explorer nebo TC a v něm změnit asociace. Vzhledem k tomu, že jsem laik, tak vůbec netuším, co a kde bych měl v tomto programu, který jsem si již nahrál změnit. Můžete mi poradit, abych něco nezvoral? díky

 6. dadajax napsal:

  Michal: Dobrý den,
  v TC se asociace mění docela jednoduše. Stačí si v něm otevřít adresář se soubory, u kterých chcete asociaci změnit. Dále označte soubor (např. nějaký mp3) a tapněte na File a v nabídce na Properties. Objeví se vlastnosti daného souboru a nahoře je karta “Associate”. Přepněte se na ni a klepněte na tlačítko “Associate…”.

  Následující okno může vypadat složitě, ale jediné co je potřeba změnit je políčko “Command”. Klepněte na tlačítko vpravo od tohoto políčka a mezi složkami v mobilu vyberte program, kterým chcete tento typ souboru spouštět.

  Pokud chcete použít nějaké mp3 na vyzvánění nebo na zprávy, je třeba je umístit buď do složky Windows, nebo do složky My Documents.

 7. Rafter napsal:

  Dobrý den.
  Mám nainstalovaný program WkTask. Funguje k mé spokojenosti, pouze se nemohu zbavit ikony Opery,která je stále zobrazená v horní liště, přestože ji nepoužívám. Když spustím Operu,dám exit, potvrdím OK v dotazu exit Opera,tak se program ukončí ale ikona z horní lišty nezmizí, na rozdíl od Internet Expl. Můžete poradit čím to může být. To je Opera stále spuštěná?
  Existují programy pro WM6 typu Ccleaner, které vyčistí systém a umožní vypnutí spuštěných procesů?
  Je možno Operu odinstalovat.Případně jakým způsobem?
  Děkuji za případné rady a doporučení.

  HTC Diamant2, Touchflo 3D mám vypnuté. sta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *