Nedůvěra

Nedávno jsem na portále Fototipy.cz spustil soutěž o 3000Kč. Měl jsem to v plánu ještě předtím, než vůbec začala realizace portálu. Trvalo docela dlouho, než se podařilo vymyslet a doladit systém ohodnocování uživatelů. Tak aby byl spravedlivý a adekvátně ohodnocoval všechny registrované členy dle jejich zásluh. Těšil jsem se na to, až soutěž vyhlásím.

Nečekal jsem ale, že bude taková soutěž považována za podvod. Když jsem se o soutěži zmínil na fóru grafika.cz, dočkal jsem se názoru typu “zas jedna kulišárna…”, “kde je jaká jistota, že výhra bude skutečně někomu proplacena?” a taky “zde nejsou žádné garance. Kdo, kde zjistí, že výhra skutečně bude někomu proplacena, když už se tedy v této soutěži nějaká výhra zmiňuje”.

Vzpomněl jsem si přitom na nedávný článek Tomáše Hajzlera o důvěře, kde mimo jiné napsal: “Někdy se mi zdá, že jsme dnes povýšili systém nad slovo. Jako by nám přišlo příliš obyčené a tedy nedostačující…”.

Přitom si myslím, že v dnešní době internetu je přehnaná nedůvěra zbytečná. Každý podvod a pošlapání něčí důvěry se snadno rozšíří po celém internetu a s takovým člověkem se to potom potáhne po mnoho let (ne-li po zbytek života). Protože co se jednou dostane na internet, není lehké se toho zbavit.

Berte to jen jako takový povzdech nad tím, co se mi teď honí hlavou. I když mě taková reakce dost nepříjemně zaskočila a demotivovala, nakonec musím říct, že je to cenná zkušenost. Pokusím se tedy najít způsoby, jak dodat soutěži na důvěryhodnosti. Pokud se to podaří, určitě se o tom tady ještě zmíním 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Fototipy, Ze života se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 Responses to Nedůvěra

 1. Ahoj,
  to se ti vůbec nedivím. Po přečtení tohoto příspěvku jsem nevydržel a reagoval jsem na Grafika.cz. Jak se říká, pro dobrotu, na žebrotu. Tak ať se soutěž nakonec povede a tvůj projekt o fotografování vzkvétá. 😉

  Měj se
  Vlasta Fišer

 2. Radek N napsal:

  Doporučuji ti to rozmáznout i jinde, pokud se o portálu a soutěži bude mluvit, lidé budou mít zájem navštívit stránku a možná se i zůčastnit soutěže. Vytrvej!

 3. dadajax napsal:

  Díky za podporu 🙂

 4. Ferry napsal:

  Pár soutěží jsem dělal a nikdy jsem s tímhle problém neměl. Těžko říct. Každo pádně velká pochvala za web fototipy.cz

 5. dadajax napsal:

  Ferry: děkuji 🙂 Chystám zrovna další soutěž, tak doufám, že s tím jak se fototipy rozrostly už to nebude takový problém (v době psaní tohoto příspěvku tam byla tak desetina obsahu, co tam je teď :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *