Náhrada za Total Commander zdarma

Total Commander patřil mezi mé nejpouživanější programy. Spouštěl se společně se startem Windows, a vypínal se při vypnutí počítače. Jediné co mě na něm štvalo byla jeho licence – shareware. Program neměl žádné omezení funkčnosti, jen naskakovala při startu tabulka s tím, že si máte program zakoupit. Jelikož se snažím používat jen legální software, měl jsem dvě možnosti: koupit si total commander, nebo se podívat po nějaké free alternativě. Moc jsem si od toho nesliboval ale musím říct, že jeho nástupce jsem našel. Jeho jméno je…

FreeCommander

Hodně mě překvapilo, kolik funkcí tento souborový manažer obsahuje. Lépe řečeno – má skoro všechny funkce jako Total Commander! Dokáže například rozdělovat, komprimovat nebo dekomprimovat soubory, podporuje prohlížení v záložkách. Dále musím pochválit možnosti nastavení, jde nastavit například zobrazení položek, barvy, a mnoho dalších věcí. Nejlepší bude když tu hodím screenshoty obou programů, ať je můžete porovnat.

K tomu vzhledu – nelekněte se, po nainstalování těchto dvou programů vypadají trochu jinak – mají bíle pozadí.

FreeCommander vs. Total Commander

Který z těchto souborových manažerů je lepší? Těžko posoudit, oba obsahují skoro stejné funkce, takže je hodnocení těžké. To že jsou si oba hodně podobní dokazuje i fakt, že jsem byl zvyklý několik let používat Total Commander, a během chvilky jsem si zvykl na FreeCommandera. Pokud člověk věnuje 5minut v nastavení, je potom práce s programem příjemnější. Používal jsem Total Commander ve verzi 6.55, takže možná je nová verze lepší, ale já už jsem svého vítěze našel. Jediné co FreeCommander nemá je FTP klient, ale to se dá jednoduše nahradit nějakým jiným FTP klientem. A vzhledem k tomu, že Total Commander stojí něco kolem 900Kč a FreeCommander je zdarma, je to rozhodování lehké.

Na závěr dodám odkazy:
Stahuj.cz
Domovská stránka programu

Příspěvek byl publikován v rubrice Software. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 Responses to Náhrada za Total Commander zdarma

  1. karel napsal:

    co treba porovnani ostanich funkci, krome moznosti prizpusobit barevne zobrazeni?
    napriklad: porovnani dvou souboru podle obsahu, hromadne prejmenovani, synchornizace dvou slozek, zobrazeni vsech souboru z vnorenych slozek, slouceni/rozdeleni souboru, … ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *