Mobilní verze tohoto blogu

Když jsem tak dneska surfoval po webu v mobilu, všiml jsem si, že můj blog není moc přívětivý pro mobilní prohlížeče. To mě moc nepotěšilo, proto jsem se to snažil co nejdříve napravit. Našel jsem velmi zajímavý plugin do WordPressu jménem WordPress mobile, který dokáže přizpůsobit web pro mobilní prohlížeče velmi snadno. Stačí tento plugin nainstalovat a nastavit požadovaný vzhled.

Co jsem tak letmo zkoušel, tak prohlížení takto upraveného blogu je docela příjemné a určitě mnohem lepší, než jak to bylo předtím. Navíc se dole na takto upravené mobilní stránce zobrazuje odkaz na původní vzhled, takže pokud někomu více vyhovuje původní varianta, může si ji jednoduše přepnout.

Samozřejmostí je i vkládání komentářů v tomto mobilním rozhraní, takže by nemělo být prohlížení v této verzi nijak znevýhodněno.

Když nad tím tak přemýšlím, tak by bylo super, kdyby měly všechny weby nějakou tu mobilní verzi. Co je ale důležité je nabídnout uživateli odkaz i na původní verzi. Pokud váš blog pohání WordPress, určitě si tento plugin aktivujte. Zabere to cca 5 minut, ale zvýší to přístupnost vašeho webu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 Responses to Mobilní verze tohoto blogu

 1. carnero napsal:

  S tím Tvým závěrem rozhodně souhlasím. Mobilní verze je důležitá část webu. A v dnešní době bych řekl že víc než kdy dříve.

  Díky za to, aspoň si Tě můžu číst i v MHD.

 2. dadajax napsal:

  Jen mě štve, že jsem to neudělal už dříve 🙁 Mobilní internet jsem skoro nepoužíval, tak mi to tehdy nepřišlo tak důležité.

  Tak snad to bude použitelné 🙂

 3. Huncut napsal:

  Mubilní verze je fajn věc, ale já už tě četl z mobilu i předtím bez problémů, díky fantastické mobilní verzi google readeru 🙂
  Mě by spíš zajímalo, zda existuje nějaký plugin pro administrační rozhraní wordpressu přizpůsobené mobilu, nebo alespoň nějaká windows mobile aplikace jako je Live Writer na PC. To by se mi občas hodilo 🙂

 4. dadajax napsal:

  To už mě taky napadlo, ale zatím jsem nic nezkoušel. Co jsem se ale tak letmo díval, tak jsem našel tohle: http://wordpress.org/extend/plugins/mobileadmin/

  Lepší by byla ta aplikace, ale v hledání jsem moc úspěšný nebyl. Našel jsem jen http://sampath.wordpress.com/moblog/ , ale píše se tam pouze podpora pro WordPress.com. Tak nevím. Pokud něco z toho vyzkoušíš, dej prosím vědět 😉

 5. Mobilní verze je jistě přínosná, i když je pravda, že já jsem Tvůj web také občas prohlížel již před tím na mobilu. Díky Opeře mini to nebyl problém a i příspěvky do komentářů se tak dají odeslat normálně ;-).

 6. dadajax napsal:

  Nj, v opeře mini to nevypadalo tak strašně. Jen škoda, že ta opera mini není na WM moc vychytaná 🙁

 7. carnero napsal:

  Tak Operu mini a Operu Mobile 9.5 mám také. Funguje obojí a web to zobrazí správně a celý. Ale nemůžu si pořád pomoct, to je jen z nouze ctnost aby se člověk dostal i na neoptimalizovane weby. Stránky, kde člověk nemusí zoomovat a posouvat jako zběsilý, které se načtou rychle (protože neobsahuji megabajty obrázků) jsou prostě pro mobily nejlepší. A je jedno jak dobrý mobil a rychlé připojení mám.

 8. dadajax napsal:

  Souhlasím. Navíc takto optimalizované stránky se načtou hodně rychle (na rozdíl od těch neoptimalizovaných), takže to prohlížení je i příjemnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *