Máte malou návštěvnost? A víte proč?

Znáte to, každý den si prohlížíte statistiku přístupu na váš blog a říkáte si, proč jsou ty čísla tak malá. Říkáte si, že byste s tím měli něco dělat, ale nevíte co. Přemýšlíte, čím byste mohli případné návštěvníky nalákat. Přemýšlení nad tím vám zabere spoustu času a nakonec stejně nic kloudného nevymyslíte.

Vždy, když jsem vymýšlel nějaké téma, o kterém bych mohl psát další článek, snažil jsem se vybírat takové, aby byly úspěšné. Chtěl jsem prostě psát články, které by mohly nalákat co nejvíce lidí. Skončilo to tak, že jsem skoro vůbec nepsal, jen jsem pořád přemýšlel. Extrém byl potom třeba prosinec roku 2007, to jsem napsal jeden jediný článek. Byly měsíce, kdy jsem byl aktivnější a naopak taky měsíce, kdy jsem napsal jen několik málo článku.

V dubnu letošního roku jsem převáděl celý svůj blog z redakčního systému RS2 na WordPress. Když jsem články ručně kopíroval do wordpressu, konečně mi to došlo. Došlo mi, proč mám tak bídnou návštěvnost. Za více než rok fungování blogu jsem zde měl jen něco kolem 70 článků! Co jsem si vlastně myslel, s takovou malou hromádkou informací přece nemůžu mít hodně navštěvovaný blog.

Co tedy přinese větší počet článků? Stálí čtenáři (to jsou ti, kterých si vážím nejvíce) se budou vracet častěji, především díky RSS. Čím větší počet článku máte na svém blogu, tím větší máte šanci, že k Vám vyhledávač někoho přivede. Nesnažte se psát o věcech, které jsou populární. Piště o všem co Vás zajímá! Vždy se najde někdo, koho by mohla ta informace zajímat. Taky piště často, aby měli stálí návštěvníci důvod se k Vám vracet.

Nezapomínejte na komentáře, ty mají mnohdy větší informační hodnotu než samotný článek. Snažte se reagovat na všechny komentáře co nejdříve. Komentátoři v podstatě rozšiřují článek, což je velká výhoda. Snažte se taky z komentářů pochytit, co lidi zajímá a zkuste se zamyslet, jestli na to téma nemůžete napsat další článek.

Do psaní nových článku byste se také neměli nutit. Čím častěji budete psát, tím lépe se Vám povede při psaní dalších článků. Pokud budete psát s nechutí, půjde to poznat i na výsledném textu. Pište s radostí, pište o tom, co Vás baví a zajímá. Pište nejen pro ostatní, ale taky pro sebe. Není nad dobrý pocit z napsaného článku.

A jak často psát nové texty? Čím častěji, tím lépe. Jako minimum ale vidím jeden článek za týden. Pokud týden nic nenapíšete, měli byste to nahradit v následujícím týdnu.

Nemáte nápady na nové články a nevíte o čem psát? To je dost veliký problém, který mě taky občas docela trápí. Vyplatilo se mi každý nápad (i když je blbý) někde poznačit a později se nad ním více zamyslet. Taky občas zjistím, že to, co je pro mě samozřejmostí by mohlo být užitečné pro ostatní. Když už nějaké téma vymyslím, ale napsat o něm článek mi moc nejde, vykašlu se na to. Nemá cenu se nutit do něčeho, co nedokážu napsat.

Po přečtení nadpisu jste asi čekali nějaký článek o SEO, o výměně odkazů a dalších podobných “nástrojích” pro vyšší návštěvnost. To tady ale nenajdete, na internetu se takových informací válí spousta a popravdě řečeno, moc mě tyhle věci nezajímají. Nyní se budu snažit psát s větší intenzitou než předtím. Rád bych dosáhl v následujících měsících stálou návštěvnost více než sto lidí denně. Pokud máte taky malou návštěvnost, zkuste se zamyslet, jestli není ta malá návštěvnost oprávněná. Zjistěte důvod nízké návštěvnosti a odstraňte ho.

Příspěvek byl publikován v rubrice Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

29 Responses to Máte malou návštěvnost? A víte proč?

 1. Flavicius napsal:

  Kvůli novotě mého webu ke mě nikdo nezavítá z vyhledávačů. Jsem tedy závislý na psaní, psaní a psaní. Když nepíšu, není návštěvnosti, protože to všechno mají lidi přečtené, nebo je to nezajímá.

  V úplných prvopočátcích jsem vydával články denně, abych to trochu zaplnil, jenže všeho moc škodí – i psaní. Prvních pár článků bylo psáno s naprostým nadšením, které ovšem upadá, když píšu pořád. Musím si tedy dávat někdy pár dní pauzu, aby mě pak psaní příštího článku bavilo.

  Je opravdu dobré psát o populárních věcech, které vás zajímají. Podle článku mám někdy návštevnost 60 lidí, někdy 30. Když nic nenapíši, tak ke mě přijde tak 20 lidí, ale předpokládám, že až mě začne brát google trochu vážně, tak stoupne návštevnost min. o 100 %.

  Provozuju neaktualizovaný web, na který lidi chodí pouze z vyhledávačů. PR = 0, přesto jsem v Google hodně nahoře. návštevnost kolem 50 lidí denně a stagnuje….

  Z toho plyne, že je také dobré psát články, které lidi hledají a optimalizovat je pro seo…

  Samozřejmě je potřeba svůj web také propagovat, jak to např. teď dělám já tímto komentářem…

  P.S. Jestli dáš do pár měsíců stálou návštevnost 100 UIP denně, tak jsi machr 😉

 2. David napsal:

  No jo, když se píše až moc často tak už to může lézt na nervy, to jsem ale zatím ještě nezažil 🙂 Samozřejmě, že psát o populárních tématech k tomu optimalizovaných pro SEO je nejlepší, jenže vymýšlet takové články a témata zabere spoustu času. Ten čas je proto myslím lepší investovat do většího množství článku, které nejsou tak populární, ale vždy nějaké návštěvníky přitáhnou 🙂

  Pokud máš už teď (s takovým malým počtem článků) takovou návštěvnost, tak to jsem zvědavý jak to dopadne, až se ten tvůj blog trochu rozroste 🙂 Myslím, že mě brzo doženeš (pokud už se stak nestalo 🙂 )

  Ale myslím, že ten můj cíl není moc nereálný. Stačí napsat ještě takových cca 20 článků a ono to potom půjde samo 🙂

 3. Huncut napsal:

  Tak tak, souhlas s článkem. Navíc pokud člověk vidí, že články na blogu někdo čte, že je o ně zájem, chuť do psaní hned stoupá. Ale u mě je to jak na houpačce, někdy mám chuť a baví mě to, pak píšu třeba několik článků týdně. Jindy mám útlum a nechuť se k něčemu dokopat celý měsíc.

  Ale je to fajn, dělám to pro spíš osobní zábavu a pokud není návštěvnost úplně 0, tak mě ani statistiky moc netrápí. Pokud budou lepší, budu rád, ale určitě to nebude mým cílem.

  100 návštěvníku denně určitě nereálné není, stračí aby tě zalinkovali dva, tři navštěvované servery a lidé se jen pohrnou 🙂

 4. David napsal:

  Když není chuť psát, tak je to nejhorší. Naštěstí takové období netrvají moc dlouho, jinak by ty naše blogy byly dost prázdné 🙂

  Já třeba vím, že kdyby můj blog nikdo nenavštěvoval, tak bych asi s tím hodně brzo skončil. Vysoká návštěvnost je velmi dobrá motivace 🙂

 5. Můj názor ohledně blogování jsem psal už u Pavla Králíčka na KlepTo Blogu, tak snad se nebudu moc opakovat.

  Pokud jde o mě, tak já jsem svůj blog začal vlastně jako takový svůj vlastní deník. Jako místo, kam bych si poznačil svoje vlastní zážitky ze setkání s přáteli, atd. Za návštěvností jsem se nehnal – byl to můj blog a hlavně pro mě a okruh mých známých. Je ale fakt, že na osobní témata moc lidí nepřijde – koho také zajímá, co jsem dělal minulý týden v hospůdce s kamarády? :). Možná až budu celebrita, že se to zlepší :-D.

  Na svém blogu jsem hodlal také psát o muzice – chystaných projektech atd., zkrátka různé “zákulisní” informace, které nemám přímo na oficiálním webu mého hudebního projektu http://www.djsnail.info (ten se teď stejně předělává, takže se tam nic moc neděje :)). Posléze jsem přidal některé názory na dění okolo nás a vlastně až v poslední době jsem se začal celkem dost věnovat na blogu i svému velkému koníčku – IT. A je fakt, že na IT články jsem “nalákal” zatím nejvíce lidí.

  Díky tomu, že některé své názory jsem prezentoval např. i na Neviditelném psu, že komentuji články na svých oblíbených blozích (jako třeba právě teď a tady), se můj blog dostal relativně do povědomí více lidí a tak i návštěvnost šla nahoru. Musím ale říci, že mým prvořadým zájmem ani dnes není nějaké “honění návštěvnosti” do vysokých čísel. Stále píšu pro sebe, o tom co mě zajímá, baví a o tom, co si myslím, že by mohlo být pro někoho užitečné. Kdybych se hnal jen za návštěvností, tak bych psal o každé blbosti, jako o tom, co se zrovna děje v x-factoru, atd. Ale proč? Proč psát o stokrát opakovaných tématech, o kterých se píše všude?

  Já zkrátka raději napíšu třeba tři články za měsíc, je-li o čem, než dvacet článků o blbostech, které mi vlastně nic neříkají, nebo se o nich psalo už jinde.

  Uznávám – není to asi nejlepší cesta k vysoké návštěvnosti, ale pro mě je mnohem větším uznáním mého psaní, když mi třeba někdo napíše, že mu má rada pomohla, že se ztotožňuje s mým názorem, nebo když se na mě někdo obrátí o radu, než když by mi na blog přišlo tisíc lidí denně, kteří by si prošli nějaký PR článek a zase bez povšimnutí odešli…

  No a abych tedy učinil SEO za dost, tak přihodím link na svůj blog: http://djsnail.bloguje.cz ;).

 6. Suprový článek ;).

  To, co v něm popisuješ, je známo pod pojmem “long tail” a je to maximálně funkční. Proč myslíš, že má Radek Hulán denní návštěvnost 12500 lidí? Ano, protože má 1500 článků. Nový článek ani zdaleka 12500 lidí nepřečte.

  V poslední době jsem se podobnými myšlenkami také zabýval a úspěšně jsi mi vyfoukl téma ;).

 7. Jinými slovy Pavle – důležitější, než veškeré optimalizace, grafická udělátka na stránkách, atd., je stále obsah, který musí být zajímavý pro potenciální čtenáře. Za úspěšným blogem tedy stojí práce v podobě psaní kvalitních a zajímavých článků.

  Jistě – obsah se dá “nahnat” kopírováním témat z jiných blogů a webů, psaním o každé pitomosti, atd., nebo psaním kontroverzních témat, která nalákají zájemce o flame-wars, ale to udělá možná hodně navštěvovaný blog, ale ne kvalitní. Zároveň to buduje nutnost, stále jen kopírovat a psát další a další úmyslně kontroverzní články, protože jinak návštěvnost poklesne.

  Dlouhodobá stálá návštěvnost a pravidelní čtenáři jdou vybudovat jen kvalitním obsahem – všechno ostatní je podružné.

 8. David napsal:

  Přemku, pokaždé když vidím ve své RSS čtečce u tvého blogu nový článek, tajně doufám, že to bude nějaký z oblasti IT 🙂 Sice většinou přečtu každý Tvůj článek, ale na ty odborné články se vyloženě těším, protože vždycky stojí za to.

  Tím článkem jsem nemyslel psát o kdejaké kravině, ale spíše psát o všem co mě zajímá. To znamená nepřemýšlet, jestli je dané téma populární (aby přivedlo hodně návštěvníku). Takže třeba když přijdu na novou věc, něco nového objevím, tak o tom co nejdříve napsat. Neřešit, jestli to bude mít úspěch nebo ne, zajímá mě to, tak to tou napíšu 🙂 Taky nemám rád blogy, kde jsou sice stovky příspěvků, ale většinou úplně o ničem.

  Pavel: Díky 😉 To že někdo napíše o něčem, o čem mám v plánu taky psát se mi taky občas stane, takže vím, že to dokáže naštvat. Doufám ale, že tě to neodradí od napsaní článku na tohle téma, další pohled na věc se vždycky hodí.

  Jo a pojem long tail slyším prvně, takže díky za doplnění 🙂

 9. carnero napsal:

  Pěkný článek. Tvůj blog jsem objevil před pár dny a docela mě překvapuješ, líbí se mi tu 🙂

  Abych shrnul ty rady, myslím že stále je to jen o tom nabídnout lidem to, co je zajímá (obsah, diskuze). Nebo brzy zajímat bude. A pak jim také umožnit se k tomu dostat (SEO, reklama). Myslím, že ať se o tom napíše cokoliv, je to jen o tomhle. Ale málokdo to dokáže (psát dobře o dobrých tématech) a ještě méně lidí to chce dělat. Takže sice na internetu je hodně rad, ale přesto zoufale malé množství kvalitních webů a blogů.

  Z vlastní zkušenosti bych také řekl, že dobré SEO se dá dohnat předvídavosti. Jinými slovy, buďto napíšu článek na téma X a musím pomocí SEO dokázat, aby se lidem zobrazil mezi stovkami podobných ve vyhledávači. Nebo článek na dané téma musím napsat první (pak bude jediný a lidi si jej už znovu najdou). Ale psát o něčem, co teprve bude chce dobrý odhad a ještě více informací 😀

  IMAO…

 10. Bude to asi tím, že máme podobné zaměření (fotografování a teď i blogování samotné ;)).

  Neměl jsem to v úmyslu hned zítra, ale třeba v delším časovém horizontu, takže nejsem naštvaný ani nic podobnéjo ;). Podobně mě už dneska předstihl Flavicius se svým článkem o RSS ;).

 11. David napsal:

  Carnero: díky moc! Jinak souhlasím, pokud někdo dokáže odhadnout nějaké téma, které by mohlo být v blízké době velmi žádoucí, má skoro vyhráno 🙂 Chtělo by to ještě sehnat nějakou věšteckou kouli 😀

  Bohužel mi často připadá, že některé weby jsou tvořeny pro prohlížeče, ne pro lidi. Objevují se tam často populární témata, ale kvalita článků je podprůměrná. Tím nechci říct, že můj blog má bůhvíjakou kvalitu. S faktem, že z češtiny (a hlavně ze slohových prací) jsem dostával většinou za pět, mě překvapuje, že si mé články vůbec někdo čte 🙂

  Pavel: Neboj, o samotném blogování nějak více psát nehodlám, tohle byla spíše taková vyjímka. Nechápu, jak jsem si tohle předtím neuvědomoval 🙂

  Jak to tak čtu, tak si měl dneska celkem špatný den na ty témata 🙂

 12. carnero napsal:

  David: Pokud ale sleduješ nějakou oblast, dá se občas odhadnout, co bude za pár dní. A není od věci si předem sehnat informace a napsat to. Nejde to vždy, ale když ano, je škoda to nevyužít. Ale přirozeně, leštit koule (křišťálové) je lepší.

  S tím souhlasím, občas mám pocit, že pro některé jedince a dokonce i firmy je SEO důležité, ale lidé už ne. Takže to sice skvěle najdeš ve vyhledávači, ale nedozvíš se tam nic, nebo jen těžce.

  Tvoje články nejsou myslím o slohu, jako o informacích, které poskytují. Když se člověk dozví zajímavé věci, odpustí špatně sestavenou větu a tak.

 13. apin napsal:

  Začátkem roku jsem taky začal s blogováním, jen tak pro sebe. Schválně se snažím, aby nebyly nikde moc odkazy a já pěkně mohl sledovat, odkud si lidi ke mě najdou cestu. Bohužel(nebo bohudík) zrovna ve svých článcích používám taková klíčová slova, na které vyhledávače nedokáží podat relevantní odpověd, takže se stane, že mezi pouhými čtyřmi výsledky vyhledávání je i odkaz na můj blog (a to jsem tam to slovo použil pouze 1x)
  Až se moji známí a lidi, co mě znají, dozvědí o mém blogu, očekávám trochu vyšší návštěvnost a nejspíš to bude brzo, protože jsem na seznamu na druhé pozici(první je můj set na sety.cz)… schválně si jdu zjistit ranky 🙂

 14. Martina napsal:

  V tom článku jsi to trefil:) Chce to psát a psát a nejlépe na y témata co samotného autora zajímají, jde to potom lépe a snáze:)

 15. David napsal:

  Carnero: s dostatkem informací se dá celkem dobře předvídat (i když výsledky nejsou nikdy stoprocentní a nikdy nemáš jistotu). Ale pokud se podaří přijít s něčím v ten správný čas (to znamená dřív než konkurence 🙂 ), je to velká výhoda.

  Doufám, že více lidí berou mé články tak jako ty a snaží se ignorovat mé stylistické a pravopisné nedostatky 🙂

  Aspin: no já to měl úplně opačně něž ty…když jsem blog zakládal, byl jsem zoufalý z toho, že o mě nikdo neví 🙂

  Martina: Díky 🙂

 16. 4 Martina: Myslím, že jinak by to ani být nemělo. Blog je pro mě osobní záležitost a autor by měl psát os svém životě a o tom, co ho zajímá, nebo přinášet názory a rady v tom, čemu rozumí, nebo co sám má nějakým způsobem potvrzené. Psát o nečem jen proto, abych o nečem psal a abych si zvyšoval návštěvnost mě nezajímá. Návštěvnost potěší, ale o ni nejde. Nepíšu pro návštěvnost, ale pro sebe a pro ty, co je něco na mém blogu zajímá. Jestli jich bude 100, nebo 5 mě až tak nezajímá – důležité je, jestli jim mohu přinést něco zajímavého a něco, co jim může pomoci, nebo z čeho se něco dozví. Ne stokrát probíraná témata bez vlastního pohledu, nebo kopírované články. Pokud článek pomůže i jen jedinému čtenáři, pak splnil svůj smysl a to dokonce i tehdy, kdybych tím čtenářem měl být jen já sám třeba za dva roky, s tím, že mi ten článek připomene něco z mé minulosti.

 17. David napsal:

  Přemku, samozřejmě že s tebou souhlasím, ale vysoká návštěvnost dokáže člověka motivovat k lepším výsledkům. Je rozdíl, jestli si tvoje názory čte jen několik známých, nebo stovky dalších lidí. Proto myslím, že vysoká návštěvnost dokáže pomoct, protože bloger se potom snaží zvýšit úroveň a nabídnout návštěvníkům co nejlepší “služby”(nebo jak to nazvat)

 18. S tou motivací samozřejmě souhlasím, ale řekl bych, že návštěvnost nemá vliv na “kvalitu služeb”. Pokud někdo má zajímavé názory, píše zajímavé články, atd., tak je píše od začátku. Píše prostě o tom, čemu rozumí, nebo o tom co zná, píše dobře, třeba o prkotinách všedního dne. Pokud je dobrý od začátku, tak návštěvnost přijde sama a on zůstává dál dobrý.

  Pokud ale někdo píše opravdu pitomosti, píše bez trochu kultivovaného projevu atd., tak jednak tu návštěvnost nejspíše nezíská (nebo za mnohem delší čas) a za druhé se určitě hned nepromění v kultivovaného člověka s dobrým přehledem a články, které budou zajímat mnoho a mnoho lidí.

  Jinými slovy – člověk se zajímavými (někdy kontroverzními) názory, si své místo na slunci najde a ta návštěvnost přijde tak nějak sama. Bloger bez nápadu a zajímavého projevu – i kdyby měl paradoxně návštěvnost od začátku špičkovou (podle mě nesmysl), tak se nestane lepším blogerem jen kvůli oné návštěvnsti.

  Nakonec je to ale stejně každého věc o čem píše, čeho chce dosáhnout, co jej motivuje, atd. a zda chce psát pro tisíce, stovky, desítky, nebo sám sobě ;).

 19. David napsal:

  Jasně, to už jsou ale extrémy 🙂 Ale vyjádřil bych se k tomu:

  Pokud je dobrý od začátku, tak návštěvnost přijde sama a on zůstává dál dobrý.

  To je ale špatně! Když je někdo dobrý, nesmí usnout na vavřínech a snažit se být ještě lepší 🙂 Ale to je jen taková drobnost. Jasně že když někdo od začátku píše blbosti, že mu ani vysoká návštěvnost nepomůže. Některé alespoň nakopne (jako třeba mě) 🙂

 20. Tak je celkem přirozené, že dobrý a (čímkoliv) nadaný člověk, který má možnost svůj potenciál rozvíjet, se většinou zlepšuje ;). Ale prostě dobrý bloger bude (většinou) stále dobrý (či lepší), kdežto za špatného se návštěvností dobrý nestane (ostatně ale otázkou zůstává, kde by špatný bloger vzal vysokou návštěvnost ;)).

  Samozřejmě cokoliv může být dobré jen do doby, než se to nějakým způsobem institucionalizuje. Tedy pokud bloger začne psát bastl v domnění, že on už je teď prostě dobrý, má návštěvnost a může si dovolit cokoliv, tak většinou přijde na řadu pravidlo pýcha předchází pád.

 21. No, já zveřejňuju od založení svého blogu pravidelně každý den jeden nový článek a návštěvnost zatím opravdu roste, teď jsem na zhruba sto lidech denně. A psaní mě baví čím dál víc. 🙂

 22. David napsal:

  Psát články každý den je super pro návštěvnost, ale tak často zas psát nemůžu, to už bych se do toho musel nutit a kvalita článku by utrpěla. I když mám dny, kdy napíšu třeba tři články najednou 🙂

 23. katheriin napsal:

  Jo tak tohle je skvělý článek.. Osobně se snažím, abych na blogu publikovala pravidelně a pokud možno denně, ale někdy opravdu není čas, no.

 24. Jont napsal:

  Já mám teda na blogu už 190 článků, z nichž alespoň polovina je docela dobrých, a návštěvnost mi většinou nestoupne ani na 100 lidí denně. Pomalu mě to přestává bavit…

 25. David napsal:

  Katheriin: díky 🙂

  Jont: já jsem na takovou návštěvnost čekal více než rok. Takže být tebou, tak to nevzdávám 😉

 26. JH napsal:

  Pěkně napsáno!

 27. Ano, něco na počtu článků na webu bude, ALE…

  Napsal jsem články, díky který mi na web chodí několik desítek lidí denně už rok, ale i jsem napsal články, které si přečetli stálí čtenáři či přátelé a konec – nikdo z vyhledávačů na ně nepřišel. Tedy psát často a mít spousty textů ještě není výhra, ty texty musí lidi zajímat, musejí se dostat na první místa vyhledávačů, jinak bych s tvojí teorií nemohl souhlasit.

  Nesouhlasím s jakýmsi nabádáním, aby blogeři psali hodně – nejméně jeden článek týdne. Myslím, že by každý měl psát podle náladu, chutě, času a nápadů. Osobně totiž upřednostňuji celkovou kvalitu textů, a to z mnoha hledisek, než jejich kvantitu. Ale to je samozřejmě věc individuální.

  Jinak souhlasím, že není nutné psát o věcech, co jsou momentálně in nebo tak, ale prostě o svých zájmech, o situacích, co nás rozesmály, rozplakaly apod.

 28. David napsal:

  JH: Díky 😉

  Petr: Teď je otázkou co je lepší. Napsat jeden mega-zajímavý článek, který přitáhne desítky lidí denně, nebo deset článků s méně zajímavým obsahem? Tím méně zajímavým myslím z pohledu okolí, ne z pohledu blogera.

  Samozřejmě že každý bloger by měl psát tak často, jak mu to vyhovuje a hlavně se do toho nenutit.

  Jde spíše o to, aby někdo nehledal chybu tam kde není. Já jsem si furt říkal, proč mám tak nízkou návštěvnost, ale neuvědomil jsem si to, kolik článků vůbec mám. Pokud není obsah, nemůže nikdo čekat dobrou návštěvnost.

 29. Narazil jsem na Váš shluk blogů a můžu jen konstatovat, že to zde nacházím pouze zajímavé debaty se zajímavými začínajícími blogery s velkým B.

  K návštěvnosti.
  1) Dáte mi za pravdu, že bez obsahu vás ani nikdo nenajde, takže ano, dobrý obsah je to nejdůležitější.
  2) vyprofilování se, specializace – nevím jak tohle popsat lépe. Uvedu příklad. Existuje Chilli blog, kde autor píše jen o Chilli a o všem co je s chilli spojené – návštěvnost má v desítkách tisíc denně. Proč? Je odborník na Chilli, nic víc.
  2) Pokud máme osobitý a originální obsah, návštěnost se nějaká dostaví. Nějaká. Ale tomu člověk musí začít trochu pomáhat. Pokud si neřeknete, že máte hlad, pojdete hlady. Stejně to dopadně i s blogováním, pokud o sobě neřeknete okolnímu světu (linkbuilding, kometáře, sociální sítě, vyhledávače a teda i SEO SEM,..), nebude se toho zrovna moc dít ani s návštěvností.
  3) vysoká návštěvnost ještě neznamená nic. Důležití jsou relevantní návštěvníci, kteří přišli na váš blog, protože je něco zaujalo a za další ztrávili na vašem blogu přiměřeně času čtením. Ten, kdo je na mých stránkách 2s, přeci není návštěvník.
  4) v neposlední řadě – musí Vás to bavit. Pak jde všechno úplně, ale úplně jinak. Já jsem svůj první blog°AligaThor Blog° psal s tím účelem, abych měl co největší návštěvnost. Jo, měl jsem, ale lidi trávili na mém blogu 2s v průměru a psal jsem blbosti.
  Moje ponaučení bylo, že blogování jen kvůli vysokým číslům je úplný nesmysl.

  Tak, to je asi vše. nic mě teď už v 2:30 s plným nosem, oteklýma a teplotou nenapadá.
  °M°

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *