Legrace s nákupem bot

Asi to bohužel známe všichni. Dříve byla alespoň značka (a samozřejmě značkově vyšší cena) zárukou alespoň nějaké kvality. Dnes už bohužel cena snad ani nenaznačuje cokoliv o kvalitě. V pracovní obuvi koupíte boty od Prabosu, které vydrží strašné zacházení 10 let. Ve značkovém obchodě koupíte 3-5x dražší pohorky renomované značky a za půl roku je nesete vrátit v hrozném stavu…

Reklamace a zase reklamace

Bohužel, musím konstatovat, že v posledních asi 4 letech jsem reklamoval téměř všechny boty – a ani zdaleka po 2 letech. Dvoje se rozpadly během neuvěřitelných 3 měsíců a jedny dokonce za deset dní! Ani v jednom případě se nejednalo o nějaký levný šmejd. Přitroublé kecy prodavačů a salvy výmluv snad ani netřeba komentovat. Vydržely pouze dvoje boty – jedno byly noname “pohorky” z Tesca v akci za 275 Kč (to není vtip). Začaly se trhat teprve po dvou letech nemilosrdného mučení na stavbách a archeologických vykopávkách. Druhé byly tenisky Merrell, které se začaly rozlepovat a párat asi po roce a půl. Zde sice uznávám, že dostaly pořádně zabrat, nicméně u bot za 3500 Kč bych očekával, že o kvalitě snad nebudeme diskutovat.

botas-street-hiker

Anabáze s výběrem tenisek

Po reklamaci hned dvojí obuvy v létě jsem si potřeboval koupit nové boty. Po předchozích zkušenostech mě ani nenapadne dát dva a víc tisíc za boty, které se možná taky rozpadnou po půl roce a ještě budu poslouchat blbé řeši o “spotřebování” obuvi atd. No trvalo bratru měsíc a stálo to asi 5-6 odpolední intenzivního lítání po obuvích a zkoušení mnoha bot, než jsem objevil neošizené a přitom rozumně cenově dostupné boty. Jedná se o Botas Street Hiker – jsem moc zvědavý, jak dlouho vydrží. Zatím jsem spokojený, chodí se v nich dobře, nemají rozvazující se kulaté tkaničky ani se nelámou u špice a různé další obvyklé neduhy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *