Kde v Praze koupit kancelářské židle?

Po roce a půl jsem se konečně rozhodl koupit si k počítači nějakou židli. Přes rok jsem seděl na tomhle a asi měsíc teď sedím na plastové  židli z IKEA za 199Kč 🙂 Jenže když jsem začal hledat nějaké články o židlích, moc jsem toho nenašel. Tak nějak jsem nevěděl, na co všechno se mám při výběru židle zaměřit. Na nějakém fóru (tuším, že to byl Webtrh) jsem našel zmínku o židli LD Storm s odkazem na obchod M1. Design jejich webu mě moc nezaujal a už jsem chtěl ze stránek odejít. Pak jsem se ale začetl do jejich blogu o ergonomii a také do ergonomické encyklopedie. Tolik informací o zdravém sezení pohromadě jsem nikde neviděl! Doporučuji přečíst (i pokud nákup židle neplánujete, dozvíte se tam zajímavé informace o sezení).

Dneska jsem zašel do jejich prodejny v Praze, kde mají vystaveno desítky židlí k vyzkoušení. A musím říct, že jsem byl mile překvapen. Většinou nemám rád, když mi někdo kecá do výběru zboží. Většinou tedy prodavači ví o výrobcích méně než já, nebo neví vůbec nic. A jsou otravní. V M1 je tomu jinak. Pan Marcel Janů, kterého v této prodejně najdete, totiž o židlích a o zdravém sezení ví opravdu hodně (což je vidět už i v textech na webu M1). A hlavně se vám nesnaží prodat nejdražší možnou židli, ale takovou, která vám bude z dané cenové kategorie vyhovovat nejvíce. Já jsem si na webu vybral model LD LYRA, ale nakonec jsem zvolil na doporučení levnější židli AN GALA (kvůli lepší bederní podpěře). Co se mi ještě hodně líbilo byla otevřenost pana Janů. I na dotazy ohledně poruchovosti a nevýhod jednotlivých židlí jsem dostal jasné odpovědi. Nevím jak vám, ale mi to přijde dost zásadní a bohužel to není vůbec běžné.

A proč o tom píšu? Výběr správné židle k počítači je dost těžká záležitost (pokud vám záleží na vašem zdraví). O M1 jsem se dozvěděl v podstatě náhodou někde na fóru. Takže bych rád doporučil všem, kteří plánují nákup nové židle navštívit jejich web, nebo v lepším případě jejich prodejnu. Opravdu to stojí za to 🙂

BTW, tohle není reklamní článek. Dneska jsem tam byl a odcházel jsem maximálně spokojený. Což se mi běžně vůbec nestává.

BTW2: židli jsem zatím objednal. Až ji budu mít nějakou dobu doma, tak se o ní asi ještě zmíním 🙂

BTW3: měl jsem výběr usnadněn tím, že jsem měl pevně stanovený maximální cenový limit na nákup židle (který jsem stejně trochu překročil :)). Takže jsem nemusel zkoušet dražší židle. Zkusil jsem si ale sednout na Therapia Body a byl to super zážitek. Asi si ji v budoucnu pořídím.

BTW4: vyhraďte si na nákup více času. Pořádně si vyzkoušet všechny vybrané židle dá docela zabrat 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 Responses to Kde v Praze koupit kancelářské židle?

 1. David Nogol napsal:

  Plánujete pořízení nové židle k počítači? Potom vám možná pomůže tento článek: http://goo.gl/YPpw

 2. joska napsal:

  Tak to je veselé, viděl jsem nadpis článku v RSS, tak se jdu podívat, že bych dalšímu tápajícímu uživateli PC doporučil obchod, kde jsem strávil při výběru židle půl druhé hodiny času, a ono to není potřeba 🙂

  Připojuji se k tomu, že tenhle obchod je ve své třídě opravdu špička a jako dlouhodobý uživatel jedné z jejich židlí mohu říci, že to stojí za to.

 3. Pitrsonek napsal:

  Ahoj díky za tip,
  na kolik tě nakonec vyšla židle i s opěrkami?

  Děkuji

 4. dadajax napsal:

  Joska: souhlasím 🙂 Snad díky tomu článku někomu pomůžu 🙂

  Pitrisonek: Tahle varianta http://www.m1.cz/obr_zidle/an-gala-alu-ar08c-pdh.jpg (pouze s jiným křížem) mě vyšla na nějakých 6700.

 5. Al von So napsal:

  Prodejnu M1 jsem taky nevštívil. Ano, musím uznat, že prodejce židlím opravdu rozumí a je pro věc neskutečně zapálený, ale je také neskutečně otravný, chrlí informace jako Speedy Gonzales ve snaze ohromit, oblbnout a prodat drahý model. Připadal jsem si jak na tureckém trhu a osobně mě to otravovalo. Již na začátku jsem poznal, že si s pánem nepadnu do oka. “Kolik chcete dát za židli?” – “Okolo 10.000.” – “Ha ha ha, tak to na nějakou dobrou židli hned zapoměňte.” atd atd. Jinak Therapii jsem taky vyzkoušel a bohužel síla opěrné pružiny utažené na max je na 105 kg chlapa žalostně málo a neudrží při opření. Taky sedák se nedá dostatečně posunout dopředu. Konstrukci výrobce hrubě podceňuje a model Maxi tak nemůže být do deklarovaných 130 kg plně funkční.

 6. dadajax napsal:

  Al von So: souhlasím, že je prodejce opravdu více výřečný. I přesto jsem ale měl možnost si židli vklidu vyzkoušet. No a s tím, že by se snažil oblbnout a prodat drahý model taky nemůžu souhlasit. Původně jsem tam šel pro židli LD Lyra, ale nakonec mi byla doporučena levnější židle AN Gala (včetně vysvětlení výhod a nevýhod obou modelů). Možná to taky bude tím, že jsem zmínil, že na ní nebudu sedět moc dlouhou dobu. Většinu dne jsem v práci a na židli budu sedět jen mimo pracovní dobu doma. Tak mi bylo řečeno, že na tyhle účely ta židle bude v pohodě stačit…kdybych ale na židli pracoval denně několik hodin, prý bych už měl investovat do lepší židle. S čímž souhlasím 🙂

  Ale chápu, že tenhle styl prodeje ne každému sedne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *