Jak zvětšit heap size pro Ant

Pokud používáte k buildování většího Java projektu Ant, je možné, že jste se setkali s chybou typu “Java heap space”. Nejjednodušší řešení je přidat do enviroment variables ANT_OPTS, do které nastavite minimální a maximální heap size. Ve Windows stačí jen zavolat z příkazové řádky toto:

set ANT_OPTS=-Xms512m -Xmx512m

Velikost paměti si zamozřejmě můžete přizpůsobit podle potřeb.

Příspěvek byl publikován v rubrice Programování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 Response to Jak zvětšit heap size pro Ant

  1. Jaromír Kynčl napsal:

    Dobrý den. V prvé řadě píši o něčem jiném, než “Jak zvětšit heap size pro Ant”. Ale četl jsem Váš článek Převod videa MOV do AVI. Mám problém. V souvislosti s digitalizací jsem si koupil novou televizi. Ke “staré” jsem si koupil set top box s USB výstupem pro nahrávání. Novou TV jsem si proto kupoval se vstupem USB k přehrávání a k tomu i USB flash. První zkušenost je katastrofální. Nahrál jsem si zkušebně TV program a když jsem si jej chtěl přehrát na nové TV, tak jsem zjistil, že nahrávka sice v USB je, ale s poznámkou že není vhodná k prezentaci v té nové TV. Dodatečně jsem zjistil, že ta nově koupená TV akceptuje formáty MPEG1, MPEG2, H.264/MPEG4-AVC, ale formát MPEG TS uváděný není. A koupený set top box zase nahrává právě jen ve formátu MPEG2 TS. Takže, jsem kupoval systémem pokus – omyl.

    Stáhnul jsem si ale podle Vaší rady program MediaCoder a podle návodu, který jste připojil, jsem zkušel převod souboru s příponou .TS na .mpg. To se sice podařilo, ale bez zvuku. Jsem už starší prďola a nemám to s kým konzultvat a po několika nezdařených pokusech si už dokonce připadám momentálně zaostalý jako Otík :-).

    Prosím, podadil byste mi jak na to? S pozdravem Jaromír Kynčl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *