Jak zamezit nechtěnému připojení k internetu

Občas se mi stávalo, že jsem se při práci s mobilem občas připojil k internetu. Jelikož mobilní data jsou dost drahá, byly to nepříjemné okamžiky. Taky se často stávalo, že když jsem mobil půčil někomu do ruky, po chvíli jsem zjistil že surfuje na netu.

Hledal jsem řešení, jak těmto případům zabránit. Zkoušel jsem odstranit datový profil k připojení, jenže to bylo dost nepohodlné. Pokud jsem potom potřeboval rychle něco zjistit na internetu, musel jsem znovu vytvořit nový profil. To nebylo nic pro mě. Proto jsem se snažil najít nějaké řešení, které by mi vyhovovalo.

nodataJe to takový malý prográmek a jmenuje se trefně NoData. Jeho jediný účel je deaktivace datových profilů. Po spuštění se objeví seznam datových profilů a ty můžete povypínat. Když je vedle profilu napsáno DISABLED, znamená to, že profil je deaktivován a nelze se k němu připojit, dokud ho znovu pomocí programu nepovolíte. Je to krásně jednoduché a zatraceně rychlé. Od té doby, co tuto utilitku používám se mi ještě nestalo, že bych se omylem připojil a přišel zbytečně o peníze. Pokud tedy nemáte nějaký výhodný datový tarif, určitě doporučuju tento prográmek používat. Spustitelný by měl být určitě na Windows Mobile 5 a 6, ale na starších verzích by měl fungovat taky. To ale odzkoušené nemám.

Program by měl být freeware a můžete ho stahovat zde: DOWNLOAD

Příspěvek byl publikován v rubrice Windows Mobile. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 Responses to Jak zamezit nechtěnému připojení k internetu

 1. carnero napsal:

  Nikdy to nevyužiji, ale přesto mám doplňující otázku: Funguje to všude? Název instalačního cabíku je nodataHTCdriver.cab, což mě naplňuje myšlenkou na to, že to běhá jen a pouze na zařízeních HTC.

 2. David napsal:

  Nemám žádnou možnost jak to ověřit, už ani nevím kde jsem program našel (někde na nějakém fóru). Teoreticky by ale fungovat měl, protože implementace datových profilů by měla být nezávislá na zařízení.

  Jediná možnost jak to zjistit je počkat, až se v komentáři objeví někdo s něčím jiným než HTC 🙂

 3. Zajímavý prográmek, byť já pro něj nemám využití, ale určitě se může někomu hodit. Jinak také si myslím, že by to mělo fungovat i jinde, než na HTC zařízeních.

 4. David napsal:

  No jo, s tím tvým datovým tarifem by to bylo dost zbytečné 🙂

 5. A co ty – ty sis ještě Surf+ nepořídil? Já myslím, že se vyplatí 😉

 6. David napsal:

  Pořád ne, mě celkem deprimuje to omezení pouze na několik protokolů. Chybí mi tam momentálně hlavně IMAP. Kdyby to bylo neomezené, tak do toho jdu bez váhání 🙂

 7. No je fakt, že IMAP by nebyl špatný. ale na druhou stranu – na mobilu toho většinou člověk zase toliko nenasurfuje, takže na běžné zkontrolování pár RSS, webů, nebo zpravodajských serverů to stačí i s těmi limity. Třeba se mrknu, co je nového, něco si přečtu a doma pak už vím, kde co je a kam se mám podívat a co si přečíst ;-). No a na to ICQ , nebo Live Messenger ty limity také celkem stačí, i když je fakt, že na Skype, nebo video přes IP musí člověk zapomenout.

 8. David napsal:

  Já bych to použil spíše pro ty mejly a podobně. Protože jinak by to u mě nemělo moc smysl…většinu času jsem v práci (kde mám přístup k internetu) a nebo doma, kde mám net taky. Takže by mi stačilo něco klidně i s datovým omezením, jen na tu poštu a případně třeba další aplikace, jako něco na počasí, nebo na ICQ.

  Budu muset čekat, až nějaký operátor vyslyší moje prosby 🙂

 9. Ale na maily a počasí to myslím je využitelné zrovna celkem dobře. Jasně – musíš oželet práci s přílohami, ale na základní stahování pošty, případně možnost hned odpovědět to využitelné je. Stejně tak na to počasí. Doporučuji využít HTC Home Plug-in – je stažitelný i pro jiná PDA než HTC, ale ty máš také HTC, ne? Najít ho můžeš na netu – tam to počasí máš přímo v tom.

 10. David napsal:

  Ty mejly jsou tam řešené tak polovičatě. Ty přílohy jsou jedna věc, a druhá je ta, že je to možné jen přes POP3. Sice ještě zatím pop3 používám, ale plánuju přechod na IMAP (chci mít všude stejné, synchronizované data).

  Ten HTC home plugin mi moc nevyhovuje, dávám přednost mé současné today obrazovce viz obrázek. Třeba u toho počasí jsem myslel, že se to nebude počítat mezi ty paušální data. Ale je možné, že to stahuje data přes port 80, takže zbývají teda už jen ty mejly.

  Asi to vypadá, že jsem moc náročný, ale nechci platit za něco, co mi nebude moc vyhovovat. A popravdě i kdyby tam byla ta podpora IMAPu, tak bych to nevyužíval asi tak, jak bych chtěl (právě z důvodu, že jsem pořád online na stolních počítačích). Takže ty moje stížnosti ber raději s rezervou 😉

 11. carnero napsal:

  HTC Home má jednu velkou nevýhodu… zabere neskutečně moc místa a zobrazí minimum informací. Navíc na počasí jsou i lepší věci… příkladem Spb Weather nebo věci jako PointUI.

  Co se týče připojení, je to návykové. Už několik let mám neomezená data od Vodafone a stáhnu tak 70 až 200 MB (občas i mnohem víc) měsíčne. Zhruba těch 70-80 MB jsou data, která se stahují automaticky (NTP, RSS, QuickGPS, e-maily, sync kalendáře…). Zbytek web, IM a další věci. Nedokáži si představit, že bych měl mobil bez připojení na net nebo s omezeným připojením (zvlášť Jabber, NTP a IMAP mají jiné porty než 80 a považuji je na mobilu jako základ).

 12. David napsal:

  Když jsem tvrdil, že to připojení bych moc nevyužil…tak dneska jsem litoval že ho nemám 🙂 Prožil jsem šestihodinové školení. V dosahu žádná open wifi síť, tak nezbývalo než dávat pozor 🙂

 13. bicmac napsal:

  Ahoj,
  mam tarif Surf+ v jeho nove podobe a zajimalo by me jestli se pocasi z HTC Home pripojuje pres port 80 cili http?

  Diky za info

 14. David napsal:

  Ahoj, na jaký port se HTC home připojuje se mi bohužel nepodařilo zjistit. Ale dost bych pochyboval o tom, že se jedná právě o port 80 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *