Jak se zbavit bolesti zad

Pokud sedíte u počítače často, určitě vás bolest zad někdy potkala. Většinou je to způsobeno špatným sezením. Pojďme se podívat jak tomu předejít.

Jak bolesti předejít úplně

Nejlepším způsobem jak se tomu vyhnout úplně je dodržovat pravidla pro sezení u počítače. Nebudu to zde rozepisovat, ani náhodou to nedodržuji, ale pro ty které by to zajímalo tak dobrý článek o tom je na stránce www.svethardware.cz. Toto řešení ale potřebuje dostatek prostoru u počítače a kvalitní nábytek (hlavně židli). Pokud budete tyto pravidla dodržovat tak by mělo být teoreticky vše v pořádku.

Jiný způsob

Po letech sezení u počítače se můj stav zhoršoval, a páteř denně trpěla. Přitom řešení bylo tak jednoduché – stačilo začít chodit do fitka. Po dvou měsících posilování už snad ani nevím co to bolest zad je :). Já cvičím komplet celé tělo, ale uvedu zde cviky které jsou právě na procvičení zad.

Hyperextenze

Jednoduchý cvik, kde vlastně zvedáte jen svou váhu. Vhodné i pro začátečníky. Myslím že z obrázku je to jasné, ale jen pro upřesnění: nohy máte zapřené, začínáte ve vodorovné poloze se zemí, a pomalu jedete trupem dolů. Až budete hlavou dolů, tak pojedete zpátky do výchozí pozice, ale pozor, neměli by jste se zvedat moc vysoko, jen tak aby jste byli vodorovně se zemí. Tímto cvikem posílíte vzpřimovače zad, takže potom nebudete tak shrbení a bude vás to nutit chodit (nebo sedět) vzpřímeně.

Stahování kladky

Tento cvik je na posílení hlavně vrchní části zad. Dobře je cvik popsaný na www.kulturistika.com. Můžete střídat přitahování za hlavu, nebo k hrudníku. Ze začátku to s váhami nepřehánějte.

Závěr

Pokud sedíte často u počítače, určitě by jste měli návštěvu posilovny zvážit. Minimálně tak jednou týdně, ta hodinka co tam budete vás snad nezabije. Chce to jen překonat svou lenost, a zkusit to. Hlavně je důležité začínat s menšími váhami, a postupně si přidávat. Měli by jste si procvičit celé tělo, ale to už není náplň tohoto článku. Vše o posilování najdete hlavně na stránkách www.kulturistika.com a www.posilovani.net. Pokud budete mít nějaké dotazy doporučuji zajít na diskuzní fóra na těch dvou stránkách, jsou plné odborníků kteří vám určitě poradí. Pokud vás posilovna neláká, dobré na záda je třeba i plavání.

Obrázek byl zkopírován ze stránky www.fitlife.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Software. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 Responses to Jak se zbavit bolesti zad

  1. Lenka napsal:

    Z mé zkušenosti může být ztuhlý sval kolem páteře,který způsobuje bolest zapříčiněn restimulovaným zážitkem například z dětství. To se mi stalo nedávno, kdy jsem se ráno vzbudila se zablokovanou páteří. Pomoci metody “CESTA” jsem zjistila o který zážitek se jedná. Bylo to ze školních let, kdy jsem přihlížela jak se kluci prali a měla jsem z toho hodně nepříjemný zážitek. Pak jsem už na tuto událost zapomněla. Den před tím jsem si četla na diskuzi spolužáků jak si píší : “Pomatuješ tenkrát jak jsem tě škrtil…”. Po zpracování tohoto zážitku druhý den bolest odezněla.

  2. lenka napsal:

    Někdy je bolest zad provázená i bolestí hlavy. Slyšela jsem , že je dobrá např. ginkgo nejen na posílení paměti. Gingimax je třeba fajn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *