Jak na novou či náhradní náplň do tiskárny?

Došla vám barva v tiskárně? Pokud ano, je třeba vybrat novou. Pokud přesně nevíte, jak na to, podívejte se společně s námi. Nejprve je nutné si uvědomit, zda hledáte cartridge, tedy inkoustovou náplň, nebo je třeba koupit toner. Ten je náplní do laserové tiskárny. Ve správném určení vám pomůže třeba štítek na tiskárně, který vám prozradí, jaký konkrétní typ tiskárny vlastně máte. Poté již můžete postupovat dále a vybrat takové náplně, které jsou přímo pro váš model určené. U nich máte jistotu, že do vaší tiskárny bez problémů pasují a budou zde také bez problémů fungovat.

Originál, nebo alternativu?

Při svém výběru se jistě setkáte se dvěma pojmy. Tím prvním je pojem originální náplň, zatímco tím druhým náplň alternativní. Jak se liší? Třeba originální tonery HP vyrábí stejná firma, která vyrobila vaši HP tiskárnu. Tedy originální výrobce, díky čemuž je na dané náplni také jeho logo. U alternativních náplní dochází k tomu, že je vyrábí obvykle někdo úplně jiný. Logo výrobce na nich tedy nenajdete. Přesto jsou plně kompatibilní a funkční. Oproti originálu mají i několik výhod, mezi které můžeme zařadit:
Výrazně nižší cenu
Shodnou kvalitu tisku (ne vždy)
Bohatý výběr

Jakou barvu a velikost?

Máte jasno, zda si koupíte originál, nebo alternativu? Pokud ano, už zbývá jenom jeden poslední krok. A to takový, že si vyberete správnou barvu. Dnes už se jednotlivé barvy prodávají jednotlivě, díky čemuž koupíte jenom tu náplň, která vám došla. Volit můžete také různé kapacity. Ty poznáte nejenom podle udávaného objemu, ale i podle toho, kolik lze s danou náplní vytisknout stránek. Levné tonery Samsung udávají, že při pětiprocentním pokrytí není problém hravě vytisknout třeba i tisícovku listů. Velmi podobné je to i v případě ostatních výrobců, a to jak v souvislosti s originálem, nebo alternativou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hardware. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *