Jak jsem zrušil účet u ČSOB

peníze Bankovní účet už používám skoro tři roky. Mezi spoustou různých bank jsem si vybral ČSOB hlavně díky jejich výhodnému studentskému účtu. S vedením účtu a taky s poplatky jsem byl spokojen (jako studenta mě to skoro nic nestálo), ale nedávným ukončením studia jsem začal přemýšlet o změně. Jsem celkem nenáročný klient a většinu služeb stejně nevyužiju, takže bych zbytečně platil za nic.

Dost mě lákala mBanka, ale dlouho jsem se k ni stavěl docela nedůvěřivě a čekal jsem, jak to s ni dopadne. Po několika měsících působení mBanky v ČR jsem si řekl, že je už ta správná doba. V rozhodování mi pomohl i můj kolega, který k mBance přešel už před nějakou dobou a je s ni spokojený.

Zřízení účtu byla otázka asi deseti minut. Do týdne jsem našel ve schránce platební kartu, takže s rychlostí mě mBanka fakt překvapila. Teď už jen zbývalo zrušit účet u ČSOB. Nějak se mi do toho nechtělo, tak jsem to pořád odkládal. Dneska jsem ale využil dovolené a zašel jsem do banky účet zrušit.

Tak nějak jsem byl připraven na nějaké přemlouvání k zůstání u ČSOB (co jsem tak slyšel tak některé banky klienty fakt přemlouvají k tomu, aby u nich zůstali :)). Překvapilo mě tedy, jak jednoduché to zrušení účtu bylo. Stačilo předložit občanku, počkat pár minut než pán naťukal nějaké informace do počítače a bylo to. No tedy ne tak úplně. Výpovědní lhůta je 45 dní a za tu dobu musím mít na účtě více než 200Kč. No což, těch několik dní ještě vydržím, jen nevím kdy si udělám čas se do banky dostavit.

Pokud tedy uvažujete o zrušení svého bankovního účtu tak na nic nečekejte a do banky zajděte co nejdříve. Pokud vás vedení účtu něco stojí, tak se vám vyše čekání může docela prodražit 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 Responses to Jak jsem zrušil účet u ČSOB

 1. Lukáš Hakoš napsal:

  No vidíš, ani to tak nebolelo 🙂 Já jsem taky u mBank, ale pouze s účtem, který používám pro akciové transakce, jinak mám účet u Rajfky (bývalé eBanky).

 2. David napsal:

  Já jsem nenáročný klient, takže mi stačí mít jenom jeden účet u té mBanky. Další by byly pro mě už zbytečné 🙂

 3. Jana napsal:

  Ahoj, chtěli abys jim odevzdal kreditku nebo tak? protože já jsem ji ztratila a aby mi to konto blokli a dali novou kreditku tak bych musela platit 2150 kč… takže by se mi vyplatilo spíš odejít…

 4. dadajax napsal:

  Jana: Ahoj, když jsem od nich odcházel, tak po mě chtěli tu platební kartu, takže jsem ji musel odevzdat. Když jsem ji ale kdysi ztratil a nahlásil to, tak mi sice vzali nějakých 1000Kč, ale mohl jsem využít pojištění proti ztrátě karty, takže do měsíce mi peníze vrátili.

 5. Dasa napsal:

  Zrušení účtu u ČSOB je běh na dlouhou trať. Měla (teda ještě bohužel mám) jsem účet ve Vodičkově ul., kde bohužel není bezbariérové přístup. Mám ročního kloučka, takže nejdřív zajistit hlídání a pak hurá za úředníky. “První sezení šlo jak po másle.. odevzdala jsem karty, zrušili mi přístup do elektronického bankovnictví a zablokovali 250 kč, pro případný pohyb na účtu. Výpovědní doba je 45 dní, po jejím uplynutí mi prý přijde oněch 250 Kč na účet, který jsem nahlásila. Zbytek peněz jsem si vybrala na pokladně (za výběr 60 kč) a hurá k domovu. Za měsíc jsem dostala písemně upomínku, že dlužím bance 120 kč, které mám ihned uhratit i s penále. Opět hlídání, opět do banky. Tentokrát mi bylo řečeno, že peníze blokovány jsou a že se mi po zrušení účtu (prý je výpovědní doba 30 dní!) těch 250kč odblokuje a pokryje onen debet 120 kč (60 kč za vedení účtu duben a 60 kč za výběr hotovosti). Přišlo mi to na hlavu postavený a tak jsem podala reklamaci. Druhý den prý mi zavolají. Zavolali za týden a řekli, že bance dlužím 180 kč a at je ihned jdu vložit na účet. Po dlouhém zjišťování, mi slečna Eliška Petrová oznámila, že částka se zvýšila o 60 kč za další měsíc vedení účtu (ke kterém už nemám přístup). Stále jsem nepochopila, nač si tedy banka blokuje 250 kč – prý pro případný pohyb na kartě ( kterou už přes měsíc nemám). Slečna mi však neřekla, že mi ještě za dva měsíce budou účtovat za vedení účtu a za to, že jsem si vybrala zbytek peněz tj. 180 kč, které teď po mě chtějí uhradit. Ve finále prý je to moje chyba. Prý jsem šla na pokladnu moc rychle a tak systém nestihl zaznamenat onu blokaci 250 kč. (Paní na pokladně jsem ještě upozorňovala, že si vyberu vše, kromě těch 250kč). Částku ověřovala u sl. Petrové. Systém téhle banky jsem prostě nepochopila. Nač blokují peníze a neřeknou zákazníkovi, že bude ještě stejně muset něco platit, je prostě totální sprosťárna. Má to cenu bojovat s takovou strukturou?! Zítra jdu zaplatit hotově 180 kč +9 kč za hotovostní vklad. Ať žije ČSOB!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *