HTC Desire

V úterý odpoledne jsem si pořídil nový telefon – HTC Desire. Zatím jsem z něj nadšený a pořádně ho testuju. V nejbližší době zde napíšu mé zkušenosti s tímto telefonem a pokusím se sepsat co nejvíce informací. Pokud máte k Desirovi nějaké dotazy, tak se ptejte v komentářích pod tímto článkem. Pokusím se na otázky odpovědět v článku.

Prozatím doporučuju sledovat mě na twitteru, kde průběžně píšu nějaké postřehy s Desirem: http://twitter.com/dadajax

A jedno video pořízené Desirem:

Update: HTC Desire – první dojmy: https://www.dadajax.net/htc-desire-prvni-dojmy/

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 Responses to HTC Desire

 1. Monika napsal:

  No, hele změna designu, hmmm, stará vezre byla lepší, tahle působí dost depresivním dojmem a je nepřehledná…sice se do dizajra netýká, ale taky připomínka.

 2. dadajax napsal:

  Monika: díky za zpětnou vazbu. Stará verze se mi ale už nelíbila a naopak tahle se mi teď hodně líbí, takže měnit zpátky už nebudu 🙂

 3. CrazyDog napsal:

  Již ho máš nějaký ten pátek a se chci zeptat. Nemáš problémy s telefonní funkcí v Androidu? Já mě zatím je jedno jediné PDA a to Asus P535 s WM6, jak jistě víš a dost mě začali zlobit tel.funkce jako, že mi nepřijde SMS atak.
  Tak jestli má PDA jako všeobecně vůbec vyznám používat k telefonním účelům. Dík za reakci.

 4. dadajax napsal:

  CrazyDog: těžko říct. Osobně využívám telefonní funkce (zprávy a volání) jen příležitostně. Ono se taky není čemu divit. Neustále mám pohodlný a rychlý přístup k mailu, facebooku, twitteru, skypu (včetně volání zdarma), icq… takže Desira jako telefon využívám jen občas. Za celou dobu používání jsem narazil jen na jednu chybu. Když přijde SMS z nějakého krátkého čísla (jako třeba z banky), tak se zpráva přiřadí k nějakému jinému kontaktu. Jde o chybu v Androidu 2.1 a v nové verzi 2.2 se už tento problém nevyskytuje.

  Je možné, že Desire má ještě nějaké další chyby v telefoních funkcích. Na ty jsem ale nenarazil 🙂

 5. CrazyDog napsal:

  A je nebo bude možnost “snadno” aktualizovat androida? Jsem původně myslel, že už se prodává s v 2.2, ale teď jsem si přečetl, že ne… To jsem si asi spojil s jiným článkem 🙂

 6. dadajax napsal:

  No problém je v samotném HTC…na aktualizaci starších telefonů moc nespěchá. Třeba takový HTC Hero čeká na 2.1 už bůhvíjak dlouho a pořád se termín odkládá. Myslím ale, že Desire verzi 2.2 dostane již během několika měsíců.

  A asi sis to spletl s Nexus One od Googlu. Vzhledem k tomu že je to zařízení pocházející přímo od zdroje (Googlu), tak dostává aktualizace jako první. Ti co mají Nexuse si již můžou verzi 2.2 vychutnávat 🙂

 7. CrazyDog napsal:

  Proč mám pocit, že Nexus se rovna Desiru?
  Jinak díky za info… hodně nad ním uvažuji.

 8. dadajax napsal:

  No Nexus a Desire jsou po HW stránce hodně podobné zařízení. Jen Nexus má kvalitnější konstrukci, má kuličku místo optického joystiku u Desira, nemá HW tlačítka jako Desire a má navíc druhý mikrofon a taky piny pro dock stanici.

  Po SW stránce je Desire vylepšený uživatelským rozhraním HTC Sense, kdežto Nexus má “jen” čistý Android.

  Jak Desire tak Nexus jsou luxusní zařízení a určitě je doporučuju. Jen Nexus se nedá koupit klasickou cestou u nás, je třeba si ho sehnat ze zahraničí. Kdežto Desire je u nás normálně dostupný.

  Mám v plánu v blízké budoucnosti sepsat článek po několika týdnech používání, ale předem můžu říct že bude v podobném duchu jako ten článek co jsem psal když jsem si ho pořídil. Jsem z něj pořád nadšený a svého rozhodnutí nelituju. Lepší mobil jsem nikdy v ruce neměl 🙂

 9. CrazyDog napsal:

  Díky za objasnění a na následující článek se už teď těším.

 10. CrazyDog napsal:

  A co používáš za net? Nějaký od operátora nebo něco jiného? Osobně se mi celkem zamlouvá net od Vodafone, jen nevím jestli bude stačit FUP 100MB nebo jit raději do FUP 3GB. S netem v PDA/Mobil nemám absolutně žádné zkušenosti. V WM6 je téměř nepoužitelný, tak jsem jej ani nevyužíval. Díky za další info.

 11. dadajax napsal:

  Jej, úplně jsem zapomněl odepsat na ten poslední komentář 🙁 Mám připojení od Vodafonu s FUPem 3GB. Zatím to stačí, stejně jsem většinou na wifině.

  Jinak mít Desira bez trvalého připojení by nebylo moc dobré. Všechno to propojení s mailem, facebookem, twitterem… je hodně návykové.

  Navíc se mi často stává, že když přijdu domů, tak ani nesedám k počítači. Jen se pohodlně usadím do křesla, nebo do postele a prohlížím novinky z telefonu. To prohlížení internetu je na Desirovi díky velkému displeji a rychlému procesoru opravdovou lahůdkou 🙂

 12. CrazyDog napsal:

  To jsem chtěl slyšet. Díky, ale pro začátek uvažuji na Fupu 100MB a pokud by to nestačilo, tak přeskočím na vyšší.

 13. htc hero napsal:

  Does anyone know which kind of video recordsdata are supported? I remember the Intuition only could dl 3gp utilizing opera mini. I downloaded the twist ap, possibly that is the problem? How can I watch movies from websites other than youtube? Which file sorts? Often I’m given the option of 3gp or mpeg4. Cannot get either to work. Thanks to your time! Rattling I want I was eligible for the improve to EVO!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *