Google News česky

Google nabízí od dnešního dne službu News v českém jazyce, jmenuje se Zprávy Google. Tuto službu Google definuje takto:

Služba Zprávy Google shromažďuje události z více než 400 zdrojů zpráv v českém jazyce a automaticky je seřazuje tak, aby nejdůležitější zprávy byly prezentovány jako první. Témata jsou aktualizována každých 15 minut, takže je pravděpodobné, že vždy, když stránku se zpravodajstvím zkontrolujete, uvidíte zde nové události. Vyberte si položku, o kterou máte zájem, a pak přímo přejděte na stránku zveřejňující zprávu, kterou si chcete přečíst.

Služba Zprávy Google je velmi neobvyklá zpravodajská služba, v níž jsou naše výsledky sestaveny výhradně pomocí počítačových algoritmů, bez lidského zásahu. V důsledku toho jsou zpravodajské zdroje vybírány bez ohledu na politické stanovisko nebo ideologii a umožňují vám sledovat, jakým způsobem různé zpravodajské organizace informují o stejné události. Tato řada různých perspektiv a přístupů je mezi zpravodajskými stránkami online jedinečná a my ji považujeme za hlavní faktor v naší snaze pomoci vám být informováni o problémech, které se vás nejvíc dotýkají.

Vypadá to na velmi zajímavou službu, která umožňuje sledovat aktuální dění na jednom místě. Taky je dobře provedeno třídění zpráv, takže si můžete číst jen to co vás zajímá. Službu najdete na této adrese: http://news.google.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Internet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *