Eval – nejlepší freeware kalkulačka pro WM

Windows Mobile už v základu obsahuje kalkulačku. Jedná se ovšem o velmi jednoduchou kalkulačku, takovou jaká je snad ve všech mobilech. Velmi jsem si oblíbil svou kalkulačku Casio, která mi kdysi dost pomohla dostat se na střední 🙂 V podstatě mi šlo o to, abych příklad zadával jako text. Nejprve jsem zkoušel aplikaci MyPocketCalc. Ta se ale chovala úplně jinak, než jak jsem byl zvyklý. Nejprve se tam zadaly čísla a teprve potom operátor. Stálo mě to hodně nervů ale po několika dnech jsem si na ni začal zvykat. I když jsem si na tento systém zadávání příkladů zvykl, nepřišel mi zrovna ideální. Zadávání bylo velmi pomalé a často jsem dělal chyby.

Chtělo to najít něco lepšího, něco co se bude podobat systému kalkulaček Casio. Výběr kvalitních kalkulaček zdarma není moc široký, ale i přesto jsem našel to co jsem hledal. Eval splňuje v podstatě vše, co od kalkulačky očekávám. Výhodou této vědecko/programátorské kalkulačky je způsob zadávání příkladů. Můžete buď klasickým způsobem zadávat pomoci tlačítek na obrazovce, přičemž v poli vstupu hned vidíte, co zadáváte. Toto pole je obyčejné textové pole, což umožňuje do něj normálně psát. U složitějších příkladu se to může dost hodit. Zklamáním pro mě byl fakt, že při vysunutí HW klávesnice se aplikace nedokázala přepnout do landscape módu. Takže jde vidět jen vrchní část, naštěstí ale zadávání znaků do vstupního pole pořád funguje.

Kalkulačka dokáže pracovat kromě desítkové soustavy taky ve dvojkové, osmičkové nebo šestnáctkové soustavě. Číselnou soustavu můžete nastavit na vstupu jinou než na výstupu, což znamená že tuto kalkulačku jde použít i pro velmi rychlý převod čísel. Dost mě překvapil převod čísla do dvojkové soustavy, kdy se převedou i čísla za desetinou čárkou. To moc kalkulaček neumí. Je dobré tyto převody umět dělat ručně, ale i přesto se někdy hodí ručně spočítané výsledky někde zkontrolovat. Krom těchto funkcí dokáže kalkulačka pracovat se schránkou (kopírování, vkládání atd.) a nabízí tři skiny (vzhledy).

Pokud máte nějaké PPC zařízení s windows mobile a jste školou povinní (nejlépe středoškoláci), zvažte jestli se vyplatí kupovat docela drahé středoškolské kalkulačky s cenou v řádu stovek korun, nebo jestli si nainstalujete tuto užitečnou aplikaci zcela zdarma:)

Příspěvek byl publikován v rubrice Windows Mobile. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 Responses to Eval – nejlepší freeware kalkulačka pro WM

  1. CrazyDog napsal:

    Sice to je starší článek, ale myslím si, že nejlepší kalkulačka pro WM je MyCalculator

  2. dadajax napsal:

    Díky za info. Tyhle vědecké kalkulačky už nepotřebuju, takže si vystačím s tou základní co je ve WM už obsažena. Ale ostatním se Tvůj tip může hodit 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *