Dell Vostro 1310 aneb proč jsem si nekoupil netbook

Není to tak dávno, kdy jsem tady psal o tom, že budu kupovat nový počítač, který nahradí můj notebook. Nakonec to ale bylo úplně jinak a já mám dva notebooky a ani jeden desktop 🙂 Proč jsem se rozhodl pro notebook?

Nejdříve jsem uvažoval o koupi MSI Wind, který mě doslova nadchl. Ultra přenosný notebook s dlouhou výdrži by se mi dost hodil. Představa, že můžu programovat všude – ve vlaku, na zahradě, nebo kdekoliv jinde mě hodně lákala. Jenže při čekání na začátek prodeje Windu jsem si začal klást několik otázek. Většina z nich se týkala použitelnosti tak malého zařízení. 10″ displej v případě Windu, nebo 9″ v případě Asus Eee je fakt hodně maličký. Rozlišení 1024×600 je sice už jakž takž použitelné na prohlížení webu a na psaní nějakých kódů, ale moc pohodlné to není. Také klávesnice se musela kvůli rozměrům zařízení zmenšit. Jsem zvyklý psát všemi deseti a jinak už ani psát nemůžu. Představa že bych musel datlovat text dvěma prstama mě děsí.

Nakonec padlo rozhodnutí – vykašlat se na netbooky a vybrat nějaký menší klasický notebook. Cenově jsem se tedy musel přesunout na dvojnásobnou částku. Hlavní pro mě byly rozměry, hmotnost a výdrž baterie. Což dělalo výběr notebooku v ceně nižší než 20 000Kč neřešitelným problémem. Nakonec jsem se rozhodl pro Dell Vostro 1310.

Vzhled

Oproti mému minulému notebooku Asus A6Ja je tento Dell opravdu povedený. Díky malým rozměrům a pevnějším materiálům je docela pevný. Výtku mám ale k provedení víka. To je totiž lesklé. Nesnáším tu dnešní módu, že všechno se musí lesknout. Za výlohou nebo na fotce to sice vypadá hezky, ale v momentě kdy notebook přenesete, tak budete před lidma vypadat jako prase. Každý dotek na víku jde pořádně vidět a vám nezbude než pořád jen čistit víko (nebo vypadat jako prase). Vzhledem k tomu, že se tento stroj je určen spíše do podnikové sféry je tento fakt ještě horší. Představte si takového manažera co příjde na poradu, otevře notebook a najednou všichni uvidí jeho upatlané víko 🙂

Ostatní plasty jsou už ale klasicky matné a navíc docela pevné. V několika místech se sice trošku prohýbají, ale není to nic hrozného. Vlastně je tu ještě jedno lesklé místo. Je to hned nad klávesnicí. Je zde takový “pás”, na kterém najdete hlavní tlačítko na zapínání, několik diod a nakonec takovou specialitu – dotekové multimediální klávesy. Nevím, jak to funguje, ale nejsou to tlačítka jako taková, reagují jen na dotek. Při doteku se navíc tlačítko rozsvítí modře. Vypadá to sice hezky, ale tak jako většina ostatních efektivních věcí ani tato není zrovna moc užitečná. Raději bych tam viděl klasická tlačítka, které bych mohl nahmatat i poslepu a věděl bych, že jsem je opravdu zmáčkl. Tyto dotekové plošky musím vždycky zkontrolovat, jestli mám prst tam, kde ho chcu mít a jestli se tlačítko aktivovalo. Další nevýhoda tohoto řešení je ta, že když držíte prst na tlačítku, tak se aktivuje pouze jednou. Hlavně u tlačítek na zvýšení a snížení hlasitosti to docela štve. Místo toho, abyste tlačítko podrželi na sekundu, tak ho musíte 10x zmáčknout. Přes tento “pás” je přelepena ochranná fólie, kterou doporučuju neodstraňovat. Díky fólii se ten lesklý povrch tolik nepatlá 🙂

Klávesnice má velmi dobré rozložení (to byl mimochodem jeden z důležitých faktorů při výběru notebooku) a není nijak zmenšena oproti jiným větším notebookům. Bohužel klávesnici musím vytknout provedení. Je docela hlasitá a klávesy na mě nepůsobí moc bytelným dojmem. Někdy když píšu moc rychle, tak při uvolňování klávesy zavadím prstem o vedlejší klávesu zespodu a mám strach, abych někdy nějakou tu klávesu nevytrhl.

Rozměry

Tento Dell má tyto rozměry: 31,7 x 24,3 x 3,7 cm, takže se nejedná o žádnou konkurenci netbookům. Řekl bych, že s těmito rozměry je na takové hranici – být o něco větší, už by moc přenosný nebyl. Trochu mi na něm vadí velikost displeje, ten totiž nepokrývá celou plochu víka. Okraje jsou docela velké.

Co se týče váhy, tak tady už je to horší. Váží totiž něco kolem 2kg, což je sice oproti mému předchozímu Asusu o kilogram méně, ale pořád je to dost. Naštěstí oproti předchozímu notebooku si můžu dovolit tento Dell vzít za okraj do jedné ruky a přenést ho. S Asusem to nešlo tak snadno a měl jsem strach že tam ty plasty popraskají. Dell je mnohem pevnější (pokud ho nedržíte zrovna v tom lesklém pásu nad klávesnicí).

Displej

Jak jsem už psal, tak displej nevyplňuje celou plochu víka. Což je trošku škoda. Rozlišení má klasické 1280×800.

Co mě na něm ale vadí je podání barev. To je defaultně úplně špatné. Jde to hodně do modra a celkově do studených odstínů. Naštěstí se dá v nastavení grafické karty displej trochu barevně upravit. Potom co jsem si s tím nastavením pohrál už nemám s barvami problémy. (UPDATE…návod jak upravit barvy najdete v tomto článku)

Displej je matný (jde myslím sehnat i v lesklé variantě), díky tomu je použitelný i venku. Tam kde byste v lesklém displeji viděli jen sebe, s matným displejem můžete normálně pracovat. Samozřejmě že na ostrém slunci bude obraz špatný, ale důležité je, že i přesto něco uvidíte.

Jen mě trochu mrzí, že nejde ztlumit jas displeje ještě o něco více. Při práci v noci displej dost svítí i na minimální hodnotu jasu. Myslím že nejsem jediný, komu by se to hodilo.

Výkon

Tento model je k dispozici hned v několika konfiguracích. Můžete taky využít konfigurátor Dellu a nakonfigurovat si komponenty přesně podle svých představ. To ale vychází většinou dráž. Můžete proto využít některou z předpřipravených konfigurací, které lze sehnat v klasických obchodech.

Já jsem zvolil sestavu s procesorem Intel C2D T8100 2.1GHz, 2GB RAM a integrovanou grafickou kartou. K tomu jsem si vybral Windows Vista Business edici.Trochu jsem se obával velikosti paměti RAM, ale mé obavy byly zbytečné. Visty jsou na tomto stroji opravdu svižné (mnohem svižnější než jak znám Win XP) a práce je zde velmi pohodlná.

I při sníženém výkonu v úsporném režimu se dá na notebooku normálně pracovat bez větších omezení.Opět srovnám s mým předchozím notebookem, kde při nastavení nejúspornějšího režimu byla jakákoliv normální práce téměř nemožná.

K výkonu taky souvisí přebytečné teplo. Naštěstí musím říct, že se tento kousek vůbec nepřehřívá a můžete s nim pracovat i na peřině, nebo na klíně (bez obav, že se spálíte) 🙂 Jediné problémy s teplotou jsem zaznamenal nedávno, když byly velké horka. To ale není problém notebooku ale počasí 🙂 Větrák se zapíná jen občas, takže po většinu času můžete pracovat v klidu. Sem tam uslyšíte jen malý hluk, který po chvíli zase zmizí.Ohřátý vzduch je vyfukován z levé boční strany.

Po výkonové stránce tedy není co řešit, pokud nemáte extrémní nároky na výkon, nebudete mít s tímto kouskem problémy.

Výdrž na baterie

Je to něco, co se velmi těžko měří. Záleží totiž na mnoha faktorech (nastavení jasu displeje, zvolený režim, vytížení CPU, práce disku), takže nejde určit nějakou jednoznačnou výdrž. Budu mluvit tedy jen o přibližných hodnotách.

Při zapnutém wifi, jasu na střední hodnotě, nastaveném úsporném režimu jsem měl puštěnou hudbu a prohlížel internet. Notebook vydržel cca 3 hodiny.

Při vypnutém wifi, jasu na minimum, úsporném režimu jsem pouze editoval texty a výdrž se pohybovala kolem 6 hodin.

Jak vidíte, ty rozdíly jsou tam opravdu veliké. Neměřil jsem to přesně, stačilo se dívat na odhad systému (který je až podezřele přesný) a na to, kolik hodin už je v reálu 🙂 Výdrž mě prostě mile překvapila, už nemám problémy s neustálým nabíjením.

Shrnutí

Nakonec ještě musím říct jednu z největších předností tohoto Dellu. Je to záruka. Dell nabízí k vybraným modelům (skoro ke všem :)) záruku NBD (Next Business Day), což znamená, že v případě problému k vám do druhého pracovního dne přijede technik a problém odstraní. Tato záruka je na celé 3 roky, což je prostě úžasné. Na předchozím modelu mi odešla síťová karta a nikdy se mi nechtělo posílat ho do servisu.

Jako kuriozitu bych označil optickou mechaniku. Ta je totiž štěrbinová – disk do notebooku prostě jen zasunete 🙂

klady

 • malé rozměry
 • hezký design (až na víko)
 • dostatečný výkon
 • nepřehřívá se
 • tichý chod
 • dobře řešený napájecí adaptér (lehky s upínáním kabelů)
 • až na několik míst má kvalitní zpracování

zápory

 • lesklé víko displeje
 • klávesy nepůsobí odolným dojmem
 • váží docela dost
 • displej má moc studený odstín barev (je třeba to přenastavit)
 • má pouze VGA výstup – na velké monitory nepoužitelné
 • diody svítí modře a silně, v noci ruší

I když to vypadá, že má spoustu záporů, tak musím říct že i přesto jsem spokojen. Mám přesně to co jsem chtěl – dobře přenosný počítač s dlouhou výdrží. Netbooky jsou přece jen určené k trošku jiným věcem a pro mé účely by to jejich užívání bylo jen o kompromisech. Pokud o tomto kousku uvažujete, s radostí vám ho můžu doporučit.

A nakonec fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice Technika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

27 Responses to Dell Vostro 1310 aneb proč jsem si nekoupil netbook

 1. Zajímavý notebook. Já osobně uvažuji o notebooku několik let, ale jednak se mi za něj pořád nechtělo vyhazovat peníze a za druhé si říkám, že ho vlastně ani nepotřebuji, když mám desktop. Udržovat totiž dva počítače, synchronizovaná data, atd., to je starost navíc a určitě bych vždy měl data, která bych potřeboval zrovna v druhém přístroji, než u nějž bych byl :).

  Proto mě v poslední době také zajímají ony “netbooky”. Cena je OK a na to, kvůli čemu bych o NB uvažoval je to myslím přesně to pravé. Nepotřebuji totiž aktuálně náhradu za svůj desktop, který – byť již není úplně nejnovější – mi stále plně dostačuje na veškerou práci. Naopak potřebuji něco malého, přenosného, díky čemuž budu moci napsat třeba článek na blog v oblíbené restauraci při čekání na jídlo. Něco, kde si budu moci sednout na zahradě, nebo kdekoliv jinde, a podívat se na internet, aniž bych byl vázán nutným sezením u desktopu. Něco, na čem můžu ukázat fotografie známým. Na tohle je netbook ideální a výkonově plně dostačující.

  Uvažuji o Mivvy M310, což je vlastně Wind s trochu lepšími parametry, ale zároveň nechci spěchat a čekám – třeba na dual-core atom :). Na druhou stranu je škoda, že v základu je pouze tříčlánková baterie – téměř nutností by tedy bylo koupit navíc šesti článkovou, aby se člověk s výdrží dostal alespoň na těch 5-6 hodin, což už se – někde kde není možnost nabíjet – dá.

 2. David napsal:

  Ten Mivvy by na tyhle účely byl úplně super. Ta šestičlánková baterka by u tohodle zařízení měla být povinou výbavou 🙂 Když si to ale tak vezmeš, tak když si koupíš netbook s 3-článkovou baterkou a k tomu dokoupíš tu 6-článkovou, tak tu slabší můžeš nechat do zálohy a brát ji sebou na místa, kde budeš dlouho bez možnosti dobíjení 🙂

  Dohromady by to dalo něco kolem 9h, což už je použitelné i na celodenní výlety (teda jen v případě že bys strávil většinu výletu u počítače :))

 3. Flip napsal:

  Pěkné, jen mě trošku zaskočilo, že sis vybral notebook s vystupem pouze na VGA… máš přece velký LCD monitor, ne?

  Segra si nedavno taky kupovala v Hollandu notebook 🙂 včera jsem ho měl na chvilku na klíně 🙂 vypadal celkem fajn, myslím že to byl model Dell Inspiron 1525, pro ní jako holku, obyčejnou uživatelku myslím celkem v pohodě, hlavně mě překvapily 3GB paměti …

 4. David napsal:

  Flip: jojo, to jsem trochu nedořešil, nepočítal jsem že ho vůbec k tomu monitoru budu připojovat. Ale co se dá dělat, na vánoce si pořídím nějaký desktop a pak mi to ani nebude vadit 🙂

  Ten inspiron vypadá dost dobře, jen podle označení typuju že se jedná o 15″ model. Chudák holka, s takovým mackem se tahat 🙂

 5. Flip napsal:

  Ona je silná :o) a nepřišel mi zas nějak přehnaně velký i když je to 15″tka

 6. Scotty napsal:

  Jen doplním, že těm štěrbinovým mechanikám se říká “slot-in” mechanika. Jinak fajn notebook.

 7. Máš pravdu, že ta výhoda dvou baterií – šesti článkové jako hlavní a tří článkové v záloze – mě také napadla. Už jsem na tenhle noťas zvědavý. Je jasné, že výdrž bude o trochu kratší oproti Eee s SSD diskem, když tohle má mít v případě Mivvy až 120GB. Na druhou stranu přeci jen 2GB RAM a 120GB na disku už je slušné a není to úplné “neškodné ořezávátko” :). Na takové konfiguraci by už mohla běžet i Vista, byť u těchto strojů dávám přednost nenáročnějším XP, nebo ještě méně náročnému Linuxu. Jako dlouholetý uživatel Windows, se ale přeci jen kloním raději k mě známému systému od Microsoftu :).

 8. David napsal:

  Flip: no z té fotky to nejde poznat, ale třeba bude fakt menší. Ony ty rozměry u notebooku se hodně různí takže není patnáctka jako patnáctka.

  Scotty: je to možné, nějak jsem po přesném názvu nepátral 🙂 takže díky za doplnění

  Přemek: Visty jsou úžasný systém, mám je radši než XP. Ale na takový stroj bych je nikdy nedal. Sice ta paměť stačí, ale bude to brzdit procesor, takže ve výsledku bude práce na takto spomaleném systému docela nepříjemná.

  Ale je to super, pokud si člověk zvykne na tu menší klávesnici, tak to může využít jako super zápisník. Kolikrát mě napadne nápad na článek a mám chvíli času (třeba ve vlaku) a nemám to kam zapsat. Psaní delších textu na mém komunikátoru mě už omrzelo :/

 9. Flip napsal:

  Ve středu jedu domů do Beskyd, tak ho změřím a podám hlášení, nevim totiž přesně, který model má… ;o) taky jsem uvažoval o nějakém malém notebooku, ale opravdu malem… jak říkáš zápisník do vlaku…

 10. Roman Sklenář napsal:

  Čau, díky za článek. Hodně mi usnadnil rozhodování (v úvahu ještě připadalo Lenovo SL300). Shodou okolností mám momentálně ten samý Asus jako ty a to srovnání bylo přesně to co jsem potřeboval. Jen mě mrzí, že nemá čtečku otisků prstů (údajně by u nás měl být model co ho má, ale prodejci většino mají špatné popisky v eshopech a domů vám přijde model “bez”). Zajímalo by mě, o kolik si myslíte, že by se snížila výdrž baterie při té dedikované grafice NVIDIA GeForce 8400M GS? Tu má konkrétně model s part number: N08.1310.0024, jaký máte vy a jak noťas hodnotíte zpětně po 3 měsících používání?

 11. dadajax napsal:

  Ahoj, tu výdrž s dedikovanou grafikou si netroufám odhadovat, ale bude určitě tak o hodinku horší, než s tou integrovanou. Přesný model mého notebooku bohužel nevím, ale grafiku mám integrovanou.

  Jak bych ho dnes hodnotil? Asi stejně, jako v době kdy jsem ho měl nový 🙂 Jsem s ním stále hodně spokojený a vůbec nelituju, že jsem si ho koupil. Za tu dobu co ho mám, jsem s nim neměl ani jeden problém (doufám že jsem to nezakřikl).

 12. Roman Sklenář napsal:

  Díky za odpověď! Taky si myslím, že tenhle NTB nebudou vyhozené peníze, jen to rozhodování mezi konkrétní konfigurací… 🙁 to je dilema 🙂 Když už, tak bych chtěl aby čtečku prtů měl, protože ho plánuju obměnit až zas někdy po 3 letech.

  Né že bych tu 8400M využil (právě že naopak, hry nehraju, byl by jen k práci), ale potvrdili mi, že jeden model s tímhle rozdílem v osazení + 250GB HDD právě čtečku obsahuje ( http://www.alza.cz/dell-vostro-1310-d99631.htm ), ale pokud si mám vybrat mezi: vyšší cena (o 1500), větší HDD, čtečka a menší výdrž o hodinu, tak má větší váhu spíš ta výdrž.

  Ale na 2 zahraničních serverech, které tyhle 2 různé konfigurace nezávisle otestovaly se rozdíl ve výdrži baterie pohybovala okolo 20min pro integrovanu grafiku (konkrétně 3h52m vs. 4h10m, oba 6-ti článková baterie) při “netování” (zapnutá wifi, jas 50%, úsporný režim ve vistách). Proto mě překvapilo, že v recenzi píšeš výdrž při tomhle způsobu využití něco přes 3h. Proto, kdyby ten rozdíl něbyl tak znatelný (20~30min) tak bych to i risknul a zkusil jít do té vyšší konfigurace. Jenže mi chybí reálné výdrže, v těch recenzích testujou předprodejní vzorky…

  Odkazy na recenze:
  http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4362
  http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Vostro-1310-Notebook.9252.0.html#c180795

 13. dadajax napsal:

  A co takhle objednat ten NB přímo od Dellu? Mají tam konfigurátor, kde si nastavíš co všechno chceš, takže s tou čtečkou otisků by neměl být problém. Zas to ale možná výjde o něco dráž.

  S tou výdrží je to těžké – špatně se měří. Navíc málokdy nechám notebook vybít úplně. Ale myslím, že ty 4h při surfování jsou reálné. Problém je, že když děláš ještě další věcí (přehráváš hudbu, videa), nebo prohlížíš náročné webové stránky (třeba ve flashi), tak výdrž klesá. Proto se to těžko určuje. Pokaždé mám totiž jinou výdrž. Někdy se dostanu na 2h a někdy zas po třech hodinách ukazuje indikátor 50% 🙂

  Kdyby Dell nabídl nějaký update BIOSu, který by umožnili snížení jasu o něco více, myslím, že by šla výdrž ještě tak o půl hodiny nahoru.

 14. Roman Sklenář napsal:

  Ten jsem samozřejmě taky zkoušel, ale je až nehorázně drahý. Ono když si tam člověk navolí tu samou konfiguraci jako je ta v odkazu na Alzu o příspěvek výše tak už jen tím se dostává na cenu 29 672,- bez DPH (oproti 20 469,- bez DPH na Alze) s tím že konfigurátor ještě udává jen jednoroční NBD záruku 🙁

  Prý se s nimi dá smlouvat, protože ví, že ty ceny v konfigurátoru nemají vychytané, ale prý málokdy dají slevu víc jak 20%. Když jsem to ale chtěl před pár dny zkusit, tak mi konfigurátor neumožnil registraci :). Asi tušil, že mám za luben získat slevu :D.

  Takže asi mi fakt nezbyde nic jiného, než to risknout, rychle vyzkoušet a otestovat a pak případně využít zákona a do 14 dnů ho vrátit nebo se stát spokojeným majitelem :).

  Nevíš jestli při koupi s odpočtem DPH je taky 3rNBD nebo jen na jeden rok?

 15. dadajax napsal:

  No tak to už je moc drahé 🙁 Kdoví, na kolik jde ta cena srazit smlouváním.

  NBD při koupi s odpoctem DPH nevím, ale určitě bych se o tom informoval před koupí. 3 roky jsou 3 roky 🙂

 16. Pingback: Co mi přinesl rok 2008 | Dadajax's weblog

 17. Mesek napsal:

  Diky za fajny clanek! Vypada to, ze jsem se konecne dobral k rozhodnuti, ze si poridim Vostro 1310, ktere se nyni da sehnat s 4GB ram a 320GB HDD.
  Presne splnuje me pozadavky na prenosny nb, s vykonem, vydrzi, kvalitou a uz ozkousenou historii. Pokud ctu recenze a ohlasy, tak neni zadny vyraznejsi problem. Mam desktop, takze timhle idealne doplnim stav doma 🙂

 18. dadajax napsal:

  Merek: Díky 🙂 Určitě do něj jdi, i po delší době jsem s ním spokojený. Občas bych sice potřeboval více paměti (mám jen 2GB), ale jinak mi vyhovuje perfektně 🙂

 19. Mesek napsal:

  Predpokladam, ze tam mas hozenou vistu…tj mozna jedina vec keoru resim, XP mam uz sakra dlouho a nechce se mi prechazet na vistu, ale dyz uz tam bude tolik pamet tak by bylo skoda ji nevyuzit…neake postrehy z pouzivani OS na tomhle notasu?

 20. dadajax napsal:

  Mesek: na tento notebook jsem přecházel z jiného notebooku, který byl jen o něco méně výkonný (starší procesor, ale jinak stejná RAM a lepší grafika). Na starém notebooku jsem měl WinXP a musím říct, že je to neuvěřitelný pokrok k lepšímu.

  Visty jsou mnohem lépe vyladěné, startují rychleji, mají lepší správu paměti a za dobu co je mám mi spadly asi 3x (vždy jsem za to mohl já).

  Nejdříve jsem se taky obával, protože na Visty každý nadával. Jak se ale ukázalo, většina těch, co si na ně stěžovali měli prostě málo výkonný hardware. Tento notebook utáhne Visty úplně v pohodě, a pokud budeš mít 4GB RAM tak bys problémy s pamětí mít neměl.

  Takže Visty silně doporučuju. Samozřejmě, že Windows 7 bude o dost lepší, ale nemyslím si, že by se vyplatilo tak dlouho čekat…pokud teda s tím nákupem notebooku nepospícháš.

 21. Roman Sklenář napsal:

  Taky můžu tento notebook po dvouměsíčním používaní jen doporučit. Malý, lehoučký, klávesnice stejně veliká a pohodlná jako u 15″, displej špica, 3 letá záruka NBD, biometrická čtečka otisků – super. Občas bych ale potřeboval více RAM (virtualizace apod.), což ale není při dneštních cenách problém dokoupit (jsou ale zabrané oba sloty, model N08.1310.0019). Kladně taky hodnotím integrovanou grafiku, díky které není problém s ntb fungovat i více než 5 hodin. Visty nedělají problém, z XPček jsem si na ně zvykl během chvilky a už bych se k nim nevracel. Suma sumárum, jedná se o velmi dobrý ntb jehož cena se drží (teď je dokonce o skoro 2 tisíce drahší než když jsem ho kupoval před 2 měsíci), takže člověka neštve, že by ztrácel na ceně 😉

 22. Muddy napsal:

  Konečně nějaká recenze. Osobně mám 14,1 palcové HP. Ale jsou tomu dva roky a HP nefunguje tak jak má.
  Uvažuji o něčem menším – 12,13 palců.
  Do oka mi padl inspirion mini 12,ale bojím se atomu.
  A na vostra jsem také koukal. takže se jen zeptám jak je to s celkovým dojmem a velikostí, přecejen rozměry nejsou nejmenší, hlavně je to tlusťoch. tak prosím o odpověď

 23. dadajax napsal:

  Muddy: rozměry nejsou nejmenší, ale je docela skladný. Mám docela velký batoh, takže se tam docela ztratí, ale pokud bych cestoval nějak více, tak bych se asi porozhlídl po něčem menším (a lehčím).

  Co musím ale ještě vyzdvihnout je konstrukce…je opravdu kvalitní. Notebook používám již přibližně rok a je stále v tom stavu, v jakém byl na počátku. Nic se neviklá, nic nevrže. Když to srovnám s mým předchozím notebookem (Asus) tak je to ohromný rozdíl. Ten Asus již po roce držel pohromadě jen silou vůle.

  Takže doporučuju zvážit způsob použití. Jestli budeš notebook často přenášet a dáváš přednost mobilitě, raději se podívej po něčem menším. Pokud ho budeš přenášet jen občas, ale nechceš aby tě nějak zbytečně zatěžoval, je to myslím správná volba.

 24. Miroslav R napsal:

  Taky mám přesně tenhle notebook, dokonce i ve stejné konfiguraci, ale zase tak moc spokojený s ním nejsem. Mám ho cca rok a za tu dobu jsem musel volat 3x servis. Poprvé mi odešel modul bluetooth, podruhé odešel repráček a potřetí mi museli vyměnit celou základní desku, protože ani diagnostika neukázala v čem je přesně chyba. Teď už šlape v pohodě, ale nějak jsem v Dell ztratil důvěru a příště si koupím asi něco od Lenovo.

 25. dadajax napsal:

  Miroslav: asi smůla na špatný kus…já ho používám denně dodnes a za tu dobu se mi nevyskytl ani jeden problém. A kdyby jo tak vím, že můžu uplatit NBD záruku 🙂

 26. Bougi napsal:

  No ja ti nevim , ty Vostra jsou precejenom low-endy . Ja mam Latitude E6400 v nejvyssi konfiguraci a nemohu si stezovat . Myslim si , ze je to investice na 5-6 let a i po te dobe to bude vysoce ceneny stroj 🙂 NBD zaruka u Dellu je opravdu nadstandart , ikdyz ani oni nekdy sami nevi jakou presne konfiguraci mas a to i pres to ze samozrejme mas service tag (zkusenost s podsvicenou klavesnici , Dell tvrdil , ze ji nemam , ja tvrdil , ze ji mam. Nakonec prijel technik a vymenil mi ji a uznali chybu). K plne spokojenosti na nem pouzivam ubuntu 10.10. jedine co mi nefunguje je finger-print reader a to proto, ze ovladac je proprietarni a jeste nikdo “nehacknul”.

 27. dadajax napsal:

  Bougi: Latutude je jiná třída, souhlasím. V práci používám Latitude E6500 a je to znát. Méně plastu, větší výkon a kvalitnější zpracování. A dost dobrá klávesnice.

  Jinak na tom Vostru mi momentálně taky běží Ubuntu 10.10, které na tom stroji šlape mnohem, ale mnohem lépe, než předinstalované Visty. NBD záruku jsem ještě naštěstí využít nemusel, ale trochu mě mrzí, že už mi za pár měsíců skončí 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *