Další změna

Dneska jsem si tak navečer řekl, že se podívám na nějaké wordpress šablony pro můj nový web (o kterém se zmíním už brzo). Sotva jsem otevřel stránku se vzhledama, tak hned jeden z prvních mě doslova uchvátil. To se stalo poprvé, aby mě wordpress šablona uchvátila hned na první pohled. Řekl jsem si, že toho musím využít a výsledek můžete vidět 🙂 Doufám že nový vzhled se Vám bude líbit stejně jako mě.

Pro ty co neví, tak takhle vypadal můj blog ještě před několika minutami:

oldtheme

Vzhled ještě není pořádně upraven (lokalizován atd), na tom ale budu pracovat postupně v průběhu týdne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 Responses to Další změna

 1. Dx napsal:

  Líbí se mi barvy nového vzhledu a tlačítko SUBMIT 😉 V Opeře se špatně zobrazují růžky okolo searchboxu.

 2. b3da napsal:

  jo pěkné 🙂 s tou operou můžu potvrdit.

 3. Zdar Davide.

  Surfuji si tak ve chvilce volna v praci z mobilu na webu, zamirim na tvuj blog a co nevidim – novy vzhled :-).

  V Opere Mini jej nemohu moc dobre posoudit, ale me osobne se asi vice libil ten starsi – jak barevnosti, tak layoutem. Ale treba je to jen zdani a na monitoru se mi to bude zdat jinaci.

  Ale je to jedno – hlavni jsou tve clanky, co sem cloveka tahnou, takze at je blog takovy, ci onaky, tak nas – sve ctenare – urcite neztratis. Treba dalsi ziskas, kdo vi ;-).

 4. Zdravím a chválím příjemnou změnu designu – změnu podle mě k lepšímu. 🙂 Teď už jen vychytat nedostatky jako překlad a např. chybějící čas publikování článků a komentářů… 😉

 5. Huncut napsal:

  Me se teda take vice libil ten starsi. Ale ani tenhle neni zadna “katastrofa” 🙂

 6. dadajax napsal:

  Dx: Díky, v Opeře jsem to ještě neviděl, ale zkusím se na to podívat, jestli to nepůjde vylepšit.

  b3da: díky 🙂

  Přemek: díky za kompliment 😉 Doufám, že to podobně berou i ostatní 🙂 Ten starý vzhled se mi už okoukal (a popravdě nikdy se mi nelíbil na 100%). Změna vzhledu nebyla vůbec plánovaná, byla to prostě láska na první pohled, tak jsem ten vzhled rychle přehodil (aby mě nikdo nepředběhl…bylo by blbé mít stejný vzhled jako nějaký jiný český bloger). Ještě to pak budu muset zkouknout na mobilu, jak to tam vypadá.

  Petr: Taky zdravím. Díky, jsem rád že nejsem jediný, kdo si myslí že je to změna k lepšímu 🙂 Na opravě chyb se pracuje…teda bude se pracovat v průběhu týdne. Zatím musím doupravit několik blbinek, pořád to totiž není validní 🙁

  Huncut: Tak alespoň že je ten nový vzhled “koukatelný” i pro příznivce toho předchozího vzhledu 🙂

 7. Tak jsem se na nový vzhled podíval na monitoru. Musím říct, že není tak špatný, jak se mi zdál, ale přesto barevná kombinace mě příliš neuchvátila 🙂 (ale to je jen můj osobní vkus). Také mi připadá vyhledávací pole a pole pro odesílání komentářů příliš velké – tlačítko Submit, nebo Search by mohlo být klidně poloviční.

  Rověnž bych Tě chtěl upozornit, že v IE8 (který aktuálně testuji a chystám článek) je layout webu rozhozený, takže to chce nějak poladit CSS stylování (v IE7 komapatibilním režimu funguje dobře).

  Jako poslední drobnou chybu, kterou jsem zaznamenal je špatné podání trvalých odkazů – například u tohoto článku by měl být trvalý odkaz …/dalsi-zmena/, ale znaky Š a Í nejsou převedeny, takže odkaz je jen …/dal-zmena/

 8. dadajax napsal:

  S tou velikostí search tlačítka si asi ještě pohraju, je fakt dost velké.

  Díky za upozornění s problémy v IE8. Budu to muset někdy zkusit, navíc se budu muset ještě podívat jak to vypadá v opeře. (Ach jo, teď si říkám proč jsem to nenechal být 😀 )

  No a ty trvalé odkazy jsou bohužel způsobeny tím, že byl článek napsán v aplikaci Live Writer. Což je tak jediná nevýhoda tohoto super nástroje. Většinou se to snažím potom ještě editovat přes web rozhraní, ale tentokrát mi to nějak uniklo 🙂

  Ještě jednou moc děkuji za připomínky, budu se s tím vším snažit něco udělat. Bohužel momentálně to není můj primární cíl, tak se to trošku povleče.

 9. Pokud jde o Live Writer, tak to je fajn program, ale má bohužel zatím jisté problémy s Wordpresem. Sám jsem je řešil a pokud jde o trvalé odkazy, tak tam asi nezbude, než stáhnout na to nějaký plug-in (já mám deans_permalinks_migration).

  Jak na chybu v Live Writeru si přečti zde:
  http://jakubwagner.spaces.live.com/blog/cns!B6D7630A28133804!526.entry

  ;).

 10. Tak bohužel se ta adresa nepřevedla na odkaz celá. Patří to samozřejmě až po tu položku entry

 11. dadajax napsal:

  Díky za odkaz, budu to muset vyzkoušet. Zatím jsem to řešil tak, že jsem potom článek otevřel ve webové administraci, upravil nadpis a url a potom jsem článek uložil. WordPress potom převedl chybné znaky v textu do správné podoby 🙂

 12. fremy napsal:

  změna k lepšímu, hned prolistuji zameškané kouty blogu

 13. dadajax napsal:

  fremy: díky 🙂

 14. carnero napsal:

  Bílé písmo na bílém podkladu… oblíbený nesmysl mnoha šablon 🙂

 15. dadajax napsal:

  carnero: kde je bíle písmo na bílem podkladu? Ať se dívám jak se dívám tak ho nikde nevidím 🙂

 16. carnero napsal:

  Nevidíš, protože máš defaultní systémové barvy. Stejnou blbost udělal i ten, kdo skin vyráběl. Ale nečekaně jsou i lidi s jinýma barvama (od toho tam to nastavení systému je).

  U komentářů je definované pozadí (bílá), ale už není definovaná barva písma. A já mám systémovou barvu písma bílou. Takže bílé na bílém.

 17. dadajax napsal:

  Pokusím se s tím něco udělat…popravdě řečeno jsem se na to chtěl podívat už včera, ale zas jsem zapomněl 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *