Bonusové letenky a míle OKplus? Hodně nevýhodné!

České aerolinie jsou jedním z mála subjektů, které umožňují v ČR sbírat míle i jinak, než za prolétané letenky. To je sice příjemné, nicméně po počátečním nadšení z nastřádaných mil přišlo vystřízlivění. Bohužel, aerolinky poněkud zaspaly dobu a jejich výhodné a bonusové tarify jsou ve skutečnosti obvykle dražší, než normální letenka u konkurence!

Jet aircraft of The czech airlines

Nevýhodné výhody

Za převod mil platíte 20 haléřů za míli. Při nákupu mil se dostanete v nejlepším případě na 50 haléřů za míli. Nejlevnější bonusová letenka po Evropě vás bude stát 25 tisíc mil + 900 Kč servisní poplatek + plné taxy. Zámořské letenky mají smysl od cca 40 tisíc mil, tedy utratit 25 tisíc mil za letenku po EU je čirý nesmysl.

Abyste však náhodou nezvládli naspořit zbytečně mnoho mil a nedejbože neušetřili třeba 15 tisíc za letenku do USA, míle vám samozřejmě po roce a půl propadnou! Za převod platíte, za dokoupení mil platíte – a to tolik, že to fakticky nemá při současných cenách letenek vůbec smysl.

Ceny letenek?

Pro porovnání s ČSA – přes hojné akční lety se dostanete skoro kamkoliv po Evropě za 1000-1500 Kč. Jen servisní poplatek 900 Kč za vydání bonusové letenky je často dražší jak celá letenka bez bonusů např. u RyanAir. Jediné omezení je váha zavazadla, ale i to lze za příplatek pořešit a pořád bude bonusová letenka od ČSA dražší! Do severní Afriky či některých Azijských destinací letíte již od 2000 Kč, Indie či Thajsko se dají sehnat i pod 7000 Kč. Bonusová letenka s ČSA vás vyjde na 70-80 tisíc mil + taxy a poplatky v řádu tisíců!

Samozřejmě, pokud létáte často, můžou být míle příjemný bonus. Ale dokupovat či převádět míle je většinou nesmysl, pro drtivou většinu destinací se absolutně nevyplatí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *